Autor Zpráva
spouny
Profil *
ahoj, potřeboval bych poradit. S flashem moc nedělam ale potřebuju udělat flash animaci která by byla na indexové stránce a vždy při jejím načtení by se měnila. A potom jeste, a to vůbec nevim jak udělat, aby slunce které je na animaci putovalo po obloze podle reálého času. pls poraďte
xavier32
Profil *
spouny

tu stranku s meniacim sa indexom by som spravil asi tak ze by som si indexi alebo tie animacie spravil ale 3 apotom by som ich priradoval pomocou funkcie random() teda nahodne poradie. Co sa tyka toho slnka asi neviem ci by to fungovalo ale skusil by som dat cely cas do funkcie a potom objektu slnko priradovat vysledok z hodin teda bud min. alebo hod. ale nezabudni ze musis mat dostatocne velku oblohu :-))))
spouny
Profil *
co se týče toho slunce tak princip hodin mě napad ale nemím jak uzkutečnit to otáčení kolem osy. U klasických hodinových ručiček mi to de, protože se ty dotýkají toho středu hodin ale takle když má být vzdálení tak to fakt nevim.
Ale co se týče tý změny obrázku tak me de o to jestli de udělat aby byl jeden flash kterej by se například skládal z několika časových linií a tím že by ses vždy vrátil na tu indexovou stránku tak by se například linie vždy posunula. Neexistuje takovej actionscript?
xavier32
Profil *
spouny

:-)) mas zujimave napady :-)) ale neviem ci sa daju realizovat. Sorry ale s tymto problemom ti nepomozem.
spouny
Profil *
ale díky za snahu
spouny
Profil *
a nebo nemohl by ste mi někdo poradit script na změnu obrázku podle času?
Timy
spouny
s tím sluncem by neměl být problém. Stačí udělat nějaký movie clip toho pohybu slunce a pak tomu movie clipu přiřadit tenhle skriptík:

onClipEvent(enterFrame){
myDate = new Date();
gotoAndStop(myDate.getSeconds());
}

teď se ti bude slunce posouvat každou vteřinu. Interval si už můžeš vybrat sám viz http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=objekty_core objekt date
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0