Autor Zpráva
majige
Profil *
Viete mi niekto prosim poradit ako mam urobit vrtstvy alebo co spravit, ked chcem nieco taketo?
Podklad je fotka a na nej mam nakresleny priklad obdlznik. Tento by mal rotovat a posúvat sa na fotke, ale tak, ze co by pri pohybe bolo v nom,
to by bolo svetlejšie o napríklad 30 percent? Ď
Timy
Profil
tak nejjednodušší to bude udělat ten obdélník, dát mu bílou barvu a alphu (průhlednost) těch 30% a pak ho nějak naanimovat
majige
Profil *
hej? ja som skôr myslel že to pôjde nejak cez masku, ale neviem ako.
Hanz
Profil
majige
Udělej si tři vrstvy.
1. Tady dej ten čtverec (udělej z něj třeba MovieClip).
2. Sem dej ten světlý obrázek
3. A sem ten tmavší

Nezapomeň, že se musí oba obrázky překrývat.
A teď změň první vrstvu na MASK, druhou na MASKED a třetí nech jako obyšejnou.
A nakonec si na každé vrstvě přidej snímky a v té horní vrstvě udělej tu animaci pohybu čtverce.
majige
Profil *
skúsim, ďakujem.
majige
Profil *
čaute mal by som na vás ešte jednu otázku:
zjednodušene povedané mám menu.
toto menu je z jedneho symbolu (obldznik) a použité napr. 3krát.
V prvom je pr.: domov, praca, volno
Potom tym buttonom upravuje up, over, down, hit.
Ked si to spustím všetko ide, ale keďže v tom buttone mám text ako mu mám zadať aj jemu up, over, down, hit?
Mám spraviť samostatný button a potom aj z textu spraviť button? ď
compman
Profil *
není lepší vyvořit movieclip?
A pokud se nepletu, jak píšeš.. tlačítko má 4 framy...prostě snad stačí na nějaké z nich změnit text (resp. barvu, ...)
majige
Profil *
lenze ked definujem tlacitko, tak definujem ciste len toto tlačítko. Laicky. Po dvojitom kliku na neho môžem definovať len up, over, down, hit, ale s textom nemôžem robiť nič.
flz
Profil
v kniznici si ten button 3 krat nakopiruj a v kazdom si ten text zmen (vlozis ho dovnutra toho buttonu)
majige
Profil *
hej. tak som si spravil jeden button, dal do knižnice. Potom som ho zduplikoval a v knižnici dvakrát klikol. Potom len prepísal názvy buttonov. Je to trocha pracné, ale tak som si to predstavoval. vďaka.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0