Autor Zpráva
Scorpio1337
Profil
Dobrý den.
Když načítám swf na stránce, tak potřebuju nějak předat vstupní parametr do scriptu.
Že bych flash načítal třeba adresou "flash.swf?promenna=ahoj" a v actionscriptu už bych udělal, že se má třeba vypsat text podle proměnné promenna, tudíž by se vypsalo "ahoj".
Hledám to už delší dobu na netu, ale zatím bez úspěchu. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti a nebo neznáte jiný způsob předávání parametrů?

Předem děkuji za odpověď.
Johnik
Profil
...promenna=<?php echo $_GET["promenna"]; ?>


Jeste je dobre doplnit url encode.
Scorpio1337
Profil
Já jsem myslel něco trochu jiného.
Když už tohle udělám v php. Jak v actionscriptu zjistím hodnotu té proměnné promenna?
Protože když zadám třeba _root.promenna, tak se to zexportuje s chybou a nejde to.
embee
Profil
Dela se to tak, jak pises v prvnim postu. Rozdil je v tom, jestli se jedna o AS2 nebo AS3 (k te promenne se pristupuje jinak). Popsano do detailu je to zde:

http://www.flash.cz/portal/clanek.aspx?id=1040

Jinak - exportuje se ti to samozrejme s chybou, protoze ta promenna se predava v HTML, tudiz musis vyexportovat (s chybou) a spustit pres html, melo by se to rozjet. V dobe exportu totiz ta promenna neexituje, predava se z html.

Idealni failsafe je ten, ze pokud neni ta promenna definovana, dostane defaultni hodnotu ve flashi (tim se vyhnes chybe pri exportu).
Joker
Profil
embee:
Dela se to tak, jak pises v prvnim postu
Opravdu? Ne že bych nějak moc viděl do Flashe, ale nepředávají se mu parametry spíš přes značku <param>, než GETem?
Scorpio1337
Profil
Děkuji, přesně tohle jsem potřeboval. Už vše běží jak má. :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0