Autor Zpráva
Booster
Profil *
Dobrý deň, mal by som menší dotaz poprípade zákazku.
Som správcom stránky Eiffage.sk ale máme menší problém.

Máme nový banner a predchozia firma nezanechala editačný súbor FLV preto sme spravili celý banner znovu. No tento nový ma 13MB a ľuďom čo su na našej stránke po prvý krát sa otvára veľmi dlho. Preto by som sa chcel spýtať ako zmenšiť objem SWF súboru ale zanechať kvalitu?
flz
Profil
najlepšie je otázku sprevádzať aj názornou ukážkou, 13 MB je naozaj vela, asi pojde o video, pretože FLV je koncovka pre FLash Video. Riešením by mohlo byť načítať obsah banneru externe (stream).
Booster
Profil *
Písal som že ide o Flashový súbor SWF.
Ako ten stream robiť netušim vôbec :(
flz
Profil
to že napíšeš, že ide o SWF vôbec nieje smerodajné, SWF môže obsahovať FLV video (alebo PNG, JPG, MP3.....)

opakujem, že názorná ukážka by nám povedala viac.
Booster
Profil *
http://cafeco.no-ip.org/eiffage/flash/homepage.swf
Booster
Profil *
Tenhle topic je tady uz tyden a nedostal sem odpoved a to ste pozadovali ukazku. Dockam se neceho?
embee
Profil
No,
to co pises je dost nejednoznacne. ...editačný súbor FLV... nedava smysl, FLV je falsh video. Zdorjak flashe je FLA (to, z ceho se kompiluje swf).

Dale odkaz, ktery jsi sem dal, nefunguje - tedy alespon mne. Dostanu server timeout. Takze opravdu netusim, co na banneru je, nemuzu konkretne radit (asi jako nikdo jiny)

Ve vseobecne rovine muzu rict, ze opravdu nechapu, co na klasickem banneru muze mit 13MB. Pokud je to tedy obycejny banner, neco mate sakra spatne.

Pokud je to video banner (obashuje video), potom asi bude poblem v tom, ze video je embdeovane do swf; nicmene v tomto pripade je mnohem lepsi pouzit streaming.
flz
Profil
mne sa to podarilo stiahnut a problem vidim v tom, ze tam je monstrozne gifko ktore ma 13mb.

riesenim je prerobit banner.
Booster
Profil *
embee - jo bylo to na localhostu takže už nic.
flz - diky moc ale spomínal si tam něco ohledem externího odkazu.

A ještě embee vlastníma slovami bych řekl spíš takhle...

...nakolik na FTP stránky chybí editačnej soubor napr. photoshop ma .PSD, word ma .DOC tak flash ma tuším SWF, FLV už nevím...

No ale ty GIF soubory byli na FTP tak jsem z něj udělal novej SWF soubor přes EGIFAN (Easy GIF Animator) vím neni to žádna sláva ale ze spoločnosti nám odešel maník co dělal flash a teď to provizórně dělám celý sám.
flz
Profil
Booster:
je nezmysel loadovat gifko.... resp. je nezmysel používať gif ako taký.
rovnaký efekt sa dá vyrobiť vo flashi pár kliknutiami pri zlomkovom objebe dát oproti tvojej verzii

daj na seba mail, alebo mi ho rovno posli a pomozem ti s tym
Booster
Profil *
flz:
fúúha diky moc, určite ak sa ti to podarí dostaneš odmenu od firmy...
agottoo@gmail.com

Najčastejšie využívam Skype: otakargm
embee
Profil
Booster:
Jen poznamka k tem formatum. Znovu pisu: FLV = flash video... to je proste video soubor, neco jako avi, mpeg atp.

Zdrojak k flashi je FLA, ze ktereho se kompiluje SWF :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0