Autor Zpráva
Tworec
Profil
Ahoj, ve škole mi učitel zadal udělat projekt ve Flashi, tak se ho musím naučit, těžké to není, ale pořád to nemůžu rozjet. Podle programujte.com jsem si udělal v prvním framu šipku doprava a v druhém framu šipku doleva, zkonvertoval jsem obě na symboly button a v actionscriptu jsem jim navolil on(release){trace("ahoj");} nebo i on(release){gotoAndStop(2);}, aby ta šipka měla nějaký smysl ;) ale ani jedna věc mi za prvé nefunguje a za druhé, když to dám exportovat do .swf a spustím ho, načte se mi úplně prázdné swf bez šipek.
Nikdo s tím nemá problém a očividně jim všechny akce actionscriptu fungují i bez exportu přímo ve Flashi (programu), kdežto mně nefunguje ani stop(); na první snímek - když dám Enter, dojede to bez zastavení až do konce.
Mám Flash portable, uvažoval jsem, jestli to nemůže být tím, ale potom jsem to vyloučil, když mi nešel otevřít ani ten .swf soubor. Prosím, poraďte mi někdo, nemůžu na nic přijít a když čtu na netu, že i holkám neznalým pc to jde spustit, shazuje mi to sebevědomí ;)
weroro
Profil
po prvé:

Akú verziu flash portable používaš? Macromedia flash alebo Adobe flash?

po druhé:

Ak používaš Adobe flash máš nastavený dokument ActionScript 2?

Ak spĺňaš obe hore uvedené záležitosti, tak postupuj nasledovne:

otvor si nový dokument Actionscript 2 (v prípade macromedia flash otvor len nový dokument) pomocou klávesovej skratky CTRL+N

nakresli šípku, klikni na ňu pravým tlačidlom myši a z kontextového menu vyber možnosť convert to symbol.
v tabuľke, ktorá sa ti zobrazí vyber convert to Movie Clip (pozor musí to byť movie clip a nie button - prečo to nesmie byť button ti môžem vysvetliť ak sa ma na to opýtaš).

označ túto šípku myškou a v panely properties túto šípku pomenuj sipka1 (píše sa to do kolónky instance name).

keď to budeš mať, klikni na prvý snímok na časovej osy a stlač klávesu F6. Znovu označ šípku, ktorá je na druhom snímku a v panely properties ju premenuj z pôvodného sipka1 na nový názov sipka2. keď to budeš mať, stlač klávesu Q (voľná transformácia objektu) a pomocou myšky otoč túto šípku o 180 stupňov. Zamkni vrstvu 1 (layer 1) klikom na ikonku zámku a vytvor si novú prázdnu vrstvu. v tejto vrstve klikni na snímok 1 otvor panel actionscriptu (F9) a napíš:

this.stop();
this.sipka1.onRelease = function():Void  {
	this._parent.gotoAndStop(2);
};


Znovu sa presun na časovú os klikni na snímok 2 a stlač F6. ešte raz klikni na snímok 2 a prepni sa do okna actionscriptu a napíš:

this.sipka2.onRelease = function():Void  {
	this._parent.gotoAndStop(1);
};



Stlač CTRL+ENTER a vyskúšaj to.


Inak vykašli sa na servery ako programujte.com lebo to sú servery kde okolo flash technológie iba obtierajú a nič poriadne tam nenájdeš. neviem čo za looserov to tam píše .. inak je to fajn stránka ohľadne iných jazykov a technológií. Ja ti odporúčam server Flash.cz kde nájdeš všetko, čo potrebuješ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0