Autor Zpráva
2xist
Profil
zdravim vsechny...
..mam problem s tim jestli nevite jak linkovat fadebutton-pro vysvetleni,jedna se o button,na ktery kdyz najedete,plynulou animaci se se zmeni a kdyz odrollujete,tak animaci dokonci treba do puvodniho stavu ,sklada se z mc a buttonu,ktery je v mc vlozen,jenze jak mam tento button nasmerovat na scenu,na korenovou animaci,kdyz mam fadebutton jeste v jednom mc(tento mc,je neco jako uvodni intro,do ktereho jsem,ale zakomponoval i buttony/cele menu/ ,pr. zleva vam prejede spousta car a objektu a z nich se stanou buttony...)...tak jestli jste porozumeli,tak mi sem napiste prosim nejakou radu,velice to ocenim,a kdyz jste neporozumeli,pokusim se to vic priblizit...dekuju
Hanz
Profil
2xist
_parent.
popřípadě
_root.
2xist
Profil
no jo,jenze chapes,jak to mam udelat,kdyz to je vlastne pres dva root(mc)...?
neslo by to trochu rozepsat ?..pls..
Hanz
Profil
2xist
No nějak nechápu. Jak přez dva _root ???
_root je prostě hlavní časová osa. Takže dvakrát _root by znamenalo dvakrát zasebou se odkázat na stejné misto. Teda například jako:
C:\C:\Program Files
Přičemš žádná složka C:\ na disku C neexistuje.
2xist
Profil
aha,tak sem to spatne pochopil vyznam .root...takze staci ten button,ktery je v tech dvou mc,nasmerovat pres .root a melo by se to nasmerovat na ten frame co,tam napisu..oki ?
Hanz
Profil
2xist
Menší příklad:
Mám MC s názvem "klip" a v něm tlačítko. Pokuď chcu, abych přešel na hlavní časové ose na snímek 5 tak dám na tlačítko:
on(release){

_root.gotoAndStop(5);
}
2xist
Profil
aha,tak to me nenapadlo...dekuju pekne.. ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0