Autor Zpráva
Z3NTIVA
Profil
Zdravím,
mám problém, nebo spíše zájem o to něco vytvořit, s flashem nemm žádné dosavadní zkušenosti,jen vím,že to je hezký :D
K věci, když mám soubor PSD a v něm nějaké prvky,pojmenujme je jako prvky A,B,C a D. Chci aby tyto prvky po nakódování byli normálně funkční,každý z nich bude klikací,popř. bude mít nějaký hover efekt .Nechci mít však žádný nudný úvod,proto bych chtěl,aby na uvod proběhla nějaká velkolepá animace ( prvek 1 přilétne zeshora,prvek B ze strany atp. ) .Jde vytvořit a především jak mám vytvořit něco takového ? Po spuštění první animace chci mít normální funkční tlačítka,zde už se žádné animace po kliknutí atd dít nebudou,jen uvodní animace a pak statická stránka.klikat se ale bude na prvky,které kdysi bývali animací.Zajímalo by mně i samotné vytvoření animace,protože flash vidím poprvé... V případě že uvedete linky na nějaké super tutoriály a tak budu jedně rád :)
S pozdravem,Z3
Taurus
Profil
Napadá mě snad přesměrování po skončení animace na stránku, která bude vypadat totožně, jako poslední snímek ve flashi.
DoubleThink
Profil *
Přesměrování nebude vypadat dobře. Tento problém se řeší absolutně pozicovaným objektem, který zakrývá celou stránku a po dokončení animace zmizí.

Nicméně, pokud se nejedná o nějakou ryze imageovou stránku, takto monstrózní efekty by na ní být určitě neměly.
Z3NTIVA
Profil
jedná se jen o rozcestník...moc to nechápu,zde uvádím adresu na to co chci vlastně dát do animace .
http://imageshack.us/photo/my-images/846/rozcestnik3.jpg/

Konk. bych chtěl aby ty bloky odněkud přilítly a to logo taky,a ty sociální sítě po jedný z prava aby přilítly na toto místo...
Taurus
Profil
Tak se opravím. Doporučuju ti fleš používat na nějaké pěkné animace. Na to, aby přiletělo z boku nějakých pár bloků, je to na nic. Nehezký, kýčovitý a zdržuje to.
tomikl59
Profil *
Ak som dobre pochopil. chces aby tie 4 objekty prisli na svoje miesto pomocou animacie, a potom sa spravali ako tlacidla...
je to celkom jednoduche....
Kazdy objekt si musis dat zvlat do vrstvy... takze narp: Vrstva A, Vrstva B, Vrstva C, Vrstva D... Pomocou časovej osi urobíš animáciu ktorú potrebujes (Motion Tween).... a teraz pozor v poslednom Frame časovej osi musi do ActionScriptu napisat stop(); aby sa tu animácia zastavila. V tom istom frame musis kliknut na objekt (napr vo Vrstve A na objekt A) a stlačit klávesu F8, kde vyberieš možnosť Button, v ktorej si môžeš potom vymýšlať animácie samotného buttonu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0