Autor Zpráva
sobul21
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli by se nenašel kdo mi po netu nějak "pomohl" nebo dal rady a navedl na nějaký směr jak to udělat .

Zkoušel jsem 3D, ale v Blendru sem si "vylámal" zuby.

Díky za jakoukoliv odpověď :)
flz
Profil
a to 3d chceš mať vo flashi?
weroro
Profil
flz:
a to 3d chceš mať vo flashi?
Tiež som sa nad tým pozastavil. Buď je to zle zaradený príspevok alebo dotyčný nevie čo je to flash.

Jediné 3D vo flashi je Papervision v ActionScript 3.0.
sobul21
Profil
flz a weroro

no možná sem špatně zařadil, ale myslel, že se nebráním 3D nebo 2D jako buď 3D v čemkoliv nebo 2D nejlíp ve flashi, měl jsem to líp napsat.
weroro
Profil
Dobre, tak teda ostaňme pri tom 2D vo flashi (ActionScript 3.0 neovládam, takže s 3D vo flashi ti neporadím). Čo konkrétne to potrebuješ?
sobul21
Profil
no jak to říct, příští rok maturuji a vybral jsem obhajobu práce a to vytvořit animaci. Tudíž mám udělat nějakou animaci, která by u maturity uspěla. Tak mě napadlo že 3D je dost práce, tak by to zase nemuselo být tak propracovaným jako 2D, ale těžce sem na tom pohořel, takže 2D ideální. Co jsem ptal učitele, tak loni dělal kluk taky 2D na 6 minut, že prej mě sice jednoduše namalovaného panáčka, ale hodně propracovaný, prej dostl za 3 nebo za 2. ....

Co bych já potřeboval je nějak za pomocí svých schopností s něčím "dohledem" udělat nějakou takou 2D animaci. Jsem v tom lehce ztracen. Něco jsem si zkoušel podle youtube, ale na to abych odmaturoval to asi není. Tak hledám někoho kdo by mi s tím nějak pomohl. např. mám Adobe Flash, tak s tím víc seznámit, nějaký vychytávky (pokud jinej program nevadi) a pak nějak to malování toho. Třeba zadat nějakou zkušební a pak už třeba jen ten "dozor" někoho zkušenějšího.
flz
Profil
sobul21:
Tak tomu sa hovorí odvaha.
Na akú školu chodíš prosím ťa a kedy to máš odovzdať?

Skús viac priblížiť čo si to pozeral na youtube, lebo napr. táto 6 minútova animácia je podľa mňa vhodná dosť :) Zaujíma ma toťižto čo považuješ za vhodnú animáciu s prihliadnutím na tvoje schopnosti. 6 minút je dosť makačka...
sobul21
Profil
flz

odvaha no, spíš z těch témat mi to přišlo nejlehčí, ale asi jen přišlo...

Na IT na Purkyňovu v Brně ... přesný termín nevím určitě, ale dřív jak v dubnu to určitě nebude.

Já sem díval na úplnej základ, tam rozpohyboval kuličku ... joo, tak ta by bohatě stačila.

Tak moje schopnosti no, myslím že rozchodit a tak nebude až takovej problém, jako to namalovat, toho se asi bojí nejvíc no.....
weroro
Profil
sobul21:
Tak moje schopnosti no, myslím že rozchodit a tak nebude až takovej problém, jako to namalovat, toho se asi bojí nejvíc no.....
Môžeš použiť aj Bitmapové obrázky, ktoré len rozpohybuješ. O to, to bude zaujímavejšie :) Takže aj niekde nájdeš peknú postavičku, treba ju cez napr. photoshop orezať a potom s ňou môžeš vo flashi veselo pracovať.
sobul21
Profil
weroro díky moc i Tobě flz díky, že se zajímáte :)

no takhle nějak sem to myslel s tou pomocí, nějaký takový rady a tak :)

ted moc sice nestíhám kvůli kolenu, tak to chci aspoň takhle dát dohromady a hned jak bude čas tak se na to chci vrhnout..
weroro
Profil
Takže ti treba vymyslieť (spísať) hlavnú myšlienku, scenár a dej animácie.
sobul21
Profil
To mě napadlo, něco jako "špatný den". Asi znáte z života den kdy se nedaří, ději se všechny naschvály, např. mě napadalo, že zaspí, pak třeba na dálnici zácpa, pak ve škole nebo v práci peklo ... nějak takovej den i vtipnou formou ... mám celkem i dobrou představu v hlavě o tom, ale nejvíc mě straší to jak bych dokázal namalovat ... Nevím jak by to vyšlo na délku, zase 6 minut to být nemusí, ale 30 sekund taky ne ...
flz
Profil
sobul21:
Tak ako napísal weroro, prvým krokom je určiť myšlienku príbehu.
- Podľa nej napísať osnovu (úvod, jadro, zaver).
- Podľa osnovy napíšeš scenár, ktorý potom rozkreslíš (nenehaj sa znechuťiť prípadnou ohavnosťou svojej kresby)
Tento krok je veľmi dôležitý. Svoju myšlienku musíš premietnuť do animácie takým spôsobom akým si ju potom schopný vyrobiť. Fantázií sa medze nekladú, realizácií áno. Odporúčam vyhýbať sa scénam pri ktorých máš pohľad na celé telo hocičoho čo má viac ako jednu nohu. Ak by si aj tak potreboval takýto záber, tak najlepšie len od pása hore. Ťiež sa vyhýbaj otáčajúcim sa objektom v priestore. (Scény sú sekvencie filmu oddelené strihom, v zjednodušenom prípade to znamená počet strihov = počet scén)
- Nahodíš scenár do flashu na časovú os (time line)
- Znova si prejdeš celý scenár tvojho mini filmu a do každej scény napíšeš akú grafiku tam použiješ (pozadie, postavy, kulisy, efekty) tip: veľa vecí sa dá nájsť na nete hotových zadara, gúgľuj "free vector blablabla"

Týmto stráviš vyše polku času. Až teraz zistíš aká bude tvoja animácia skutočne dlhá. Je to tiež posledná šanca robiť zmeny v deji príbehu.
Táto časť sa nazýva kreatíva, po nej nasleduje produkcia.

- Animuješ
- Ak si trúfaš, tak ozvučuješ

A si hotový.

Dôležité je uvedomiť si, že samotná animácia je posledný (predposledný) krok ktorý je na 90% mechanická práca. Preto je dôležité dopredu vedieť čo budeš animovať.

Oplatí sa mať časový plán (a dodržiavať ho +-)

Takto by to bolo ideálne, samozrejme že sa nemusíš presne držať takéhoto postupu, ale z vlastnej skúsenosti viem, že to šetrí čas a minimalizuje frustráciu (ktorá sa dostaví tak v polke).

Alebo... sa do toho pusti po hlave a sprav úplný nonsense.

A to ešte nevieš animovať.
Držím palce.

ps: odporúčam pozrieť youtube pre inšpiráciu, plno animácií nájdeš aj na newgrounds.com (moje tipy: salad fingers, burnt face man, weebl)

ps2: ja som maturoval týmto :D
sobul21
Profil
jééé, díky moc za návod :) a hlavně oběma díky za pomoc :) hned jak bude víc času na to vlítnu ...

PS: určitě kouknu

PS2: noo tak to je jiná liga trošku :D

PS3: už vím termín odevzdání a je to 6.dubna

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0