Autor Zpráva
Vlky
Profil
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednu věc.
Mám udělaná např. 3 tlačítka, při stisknutí např. prvního tlačítka se spustí movie clip (obsahující např. movie clip ctverec2 - v něm pomocí alpha kanálu se čtverec postupně zobrazí a zmizí), který zobrazuje (čtverec).
Při stisknutí druhého tlačítka se spustí movie clip (obsahující kruh - vše ostatní je stejné).
Při stisknutí třetího tlačítka se spustí movie clip (obsahující trojúhelník - vše ostatní je stejné).
Ješte musím podotknout, že v každém movie clipu mám např. 20 snímků přičemž na prvním,druhém,na desátém (v plném zobrazení respektive alpha = 100) a na dvacátém mám akci stop (); od 11 snímku do 20 se alpha o pět ztrácí do 0.
Tedy při stisknutí nějakého tlačítka se spustí jemu "přiřazený" movie clip do 10 snímku (alpha = 100).
Jde o to, že když stisknu např. první tlačítko, kterým se mi spustí movie clip "ctverec" do 10 snímku. Při stisknutí dalšího tlačítka se spustí movie clip např. "kruh".
To přávě nechci.
Chtěl bych, aby se nejdříve přehrál zbytek movie clipu "ctverec" (a to bez ohledu na to jestli stisknu druhé nebo třetí tlačítko) tedy od 11 do 20 a potom až teprve onen movie clip "kruh" respektive u třetího tlačítka movie clip "trojúhelník" (do 10 snímku) .


Snad jsem to nenapsal nějak nesrozumitelně.
Děkuji předem za radu.
Hanz
Profil
Vlky
Já bych to řešil tak, že bych dal na tlačítko tohle:
on (release) {

if (_global.dalsi == true) {
// Sem script pro přehrání MovieClipu
_global.dalsi = false;
} else if (_global.dalsi == undefined) {
// Sem script pro přehrání MovieClipu
_global.dalsi = false;
}
}


A na poslední snímek každého toho MovieClipu:
_global.dalsi=true;
Vlky
Profil
Tak jsem to zkusil, ale nějak se mi to nepovedlo.
Při stisknutí např. prvního tlačítka se mi MC "ctverec" spustil od 11 snímku (alpha 100 do 0). Pak jsem stisknul např.
třetí tlačítko a MC "Trojuhelnik" se spustil od 2 do 10 snímku (alpha 0 do 100). A pak už jsou všechna tlačítka "mrtvá".

Myslím, že jsem to sem nenapsal úplně přesně tak, jak jsem chtěl.

Mám :

3 tlačítka : např. "spustMCctverec","spustMCkruh" a "spustMCtrojuhelnik"

3 MovieClipy : "Ctverec","Kruh" a "Trojuhelnik"
(každý MC obsahuje 20 snímků, přičemž na snímku č. 1 a 10 je akce stop ();
od snímku 2 do 10 je vykresleni (čtverce,kruhu nebo trojúhelníku - podle toho, o který MC se jedná) a od 11 do 20 snímku animace zmizení čtverce (kruhu nebo trojúhelníku) )

Při stisknutí tlačítka "spustMCCtverec" se spustí MC "Ctverec" od 2 snímku do 10, kde se zastaví .
on (press) {
_root.Ctverec.gotoAndPlay (2);
}

Při stisknutí tlačítka "spustMCKruh" bych chtěl, aby se MC "Ctverec" přehrál od 11 do 20 snímku a pak až by se spustil MC "Kruh" od 2 do 10 snímku, kde by se zastavil.

Ale chtěl bych aby to tak fungovalo i kdybych nestisknul tlačítko "spustMCKruh", ale tlačítko "spustMCTrojúhelník" (pak by se spustil MC "trojúhelník").

Teď už by to mělo být nápsáno jak jsem chtěl.
Ještě jednou předem děkuji za radu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0