Autor Zpráva
pedro-7
Profil
Chcem sa opytat chcel by som sa naucit s flashom napriklam chcel by som vytvroit galeriu fotografii ktora by sa postupne sama preklikavala alebo galeriu ktoru by uzivatelia prepinali existuje na to nejaka kniha? ci je to javascript? ci sa to da naucit na internete? poprosim daku radu.. :)
Rellik
Profil
Proč chceš dělat něco co už dávno někdo udělal? Prohledej web a určitě najdeš nepřeberné množství takových galerií. Pokud to chceš ale zkusit vytvořit jen tak sám pro sebe, tak knížka možná pomůže. I když osobně bych to v tomto případě řešil pitváním nějakého staženého kódu a zjišťováním jak to celé funguje a podle toho programoval svoji aplikaci... ;)
pedro-7
Profil
No jj ale ja chcem vediet proste flash alebo javascript aby som vedel aj daku inu aplikacie spravit pre sebe tak existuje taka kniha ma niekto taku na predaj alebo da sa kupit nazov? at.. :)
margin
Profil *
Hotové flash galerie a tutoriály jsou třeba na http://www.hongkiat.com/blog/30-free-flash-photo-galleries-and-tutorials/
Rellik
Profil
pedro-7:
ja chcem vediet proste flash alebo javascript aby som vedel aj daku inu aplikacie spravit
No tak to jsi měl napsat rovnou že se chceš naučit flash nebo JS, takhle většinou dostaneš radu, že si to můžeš stáhnout... Jinak spíš než flashem bych se zabýval Javascriptem (jQuery).
http://knihy.cpress.cz/javascript-pro-webove-vyvojare.html
http://knihy.cpress.cz/?p=searching&search=jquery&searchBy=title&dir=desc
pedro-7
Profil
Rellik, Rellik:
Vdaka rellik ta prva kniha je programujeme profesionalne dobra? pretoze s java som uplny zaciatocnik..
weroro
Profil
Java a Javascript sú dve rozdielne veci. Pozor na to. ;)
pedro-7
Profil
tak ako teda naco je potrebne javascrip a aco je potrebny flash? chcem spravit galeriu napr... tak co treba na to??? aby mi to islo na stranku
weroro
Profil
JavaScript a Flash sú dve rozdielne "technológie" (v úvodzovkách preto, lebo som si nie istý, či je JavaScript technológia).

Vo Flashi sa programuje/scriptuje v Jazyku ActionScript, ktorý existuje v troch verziách ActionScript 1.0, ActionScript 2.0, ActionScript 3.0. ActionScript 1.0 a ActionScript 2.0 sú si veľmi podobné a ActionScript 3.0 je už o dosť rozdielny, čo sa týka logiky zápisu. ActionScript 2.0 a ActionScript 3.0 sú objektovo orientované. Pre spustenie/interpretáciu ActionScript-u, je potrebný nainštalovaný Flash player. Aplikácia vo Flashi má príponu SWF a je to skompilovaný binárny súbor, kde sa nedá normálnou cestou dostať ku zdroju, takže sa nedá zas až tak ľahko ukradnúť zdrojový kód aplikácie (existujú na to ale aplikácie tretích strán).
Flash podporuje 3D (aj Hardware-ovú akceleráciu), prehrávanie videa vo formátoch FLV a H.264 (MP4), zvuk vo formátoch WAV a MP3, vie pracovať s vektorovou aj rastrovou (bitmapovou) grafikou, vie spracovávať textové a XML súbory, vie komunikovať pomocou XML socket-u, vie prenášať Video a Zvuk (video hovory) a v ActionScript 3.0 vie pracovať aj s binárnymi súbormi pomocou triedy ByteArray.

JavaScript je intepretovaný priamo internetovým prehliadačom užívateľa a jeho podpora je rozšírenejšia. Je tiež objektový a k jeho zdroju sa dá dostať jednoducho, pretože sa jedná iba o čistý text. Čo všetko sa v ňom dá vyčarovať neviem, pretože s ním toľko nepracujem.

Ak chceš galériu tak existujú aj hotové riešenia. Robiť galériu vo Flashi je nezmysel. Existujú už hotové riešenia priamo v JavaScripte (Lightbox, HighSlide, etc.).
pedro-7
Profil
weroro:
Kde si stahnem ten Lightbox????
weroro
Profil
Skúšal si to zadať do googlu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0