Autor Zpráva
Pyroraptor
Profil
Dobrý den, jsem tu nový a ještě moc nevím, jak tu probíhá diskuze, ale rád bych se Vás zeptal, jak lze vytvořit nějaké objekty do počítačové hry, která sice vznikla, ale jelikož nás, fanoušků, oné hry je docela dost, chtěli bychom tam dodělat nějaké malé věci (člověk by si je pak stáhnul s internetu a měl by hru o ty objekty obohacenou). Konkrétně pracuji na konceptech dodatečné zvěře (rod Ornitholestes) pro hru Dinosaur World od BBC Science. Bohužel však nemám tolik času, abych je přidal přímo do počítače a proto se ptám Vás, zkušených počítačových lidí, zda-li by mi s projektem někdo nepomohl. Jde mi o to sehnat nějaký program, koncept dostat do počítače, rozpohybovat ho a naprogramovat k jeho vlastnostem a dodělat mu zvuky. Cenné díky za všechny odpovědi, ať už budou kakékoliv. :-)
nevim
Profil *
Jenom takový detail, práva na úpravu toho programu máte ?
weroro
Profil
nevim:
O práva na aktualizáciu obsahu tu ani tak nejde (hra counter strike je tiež upravovaná kade kým a tiež to nie je dovolené oficiálne)

Pyroraptor:
SWF je uzavretý formát a jeho spätnou dekompiláciou porušuješ zákon.
Pyroraptor
Profil
Tudíž říkáte, že to nelze? Promiňte, ale musím oponovat, jelikož hra Trespasser je také nesčetně upravována, fanoušci vytvářejí spousty různých levelů. Nové objekty jsou zasazovány do starých, nedokončených ploch, člověk si je pak jenom stáhne a má to. Takže...?
Mike8748
Profil
Pyroraptor:
lze to ale snadné to nebude
hra je postavená na Q engine, dokumentace pro starší verzi sice online je, pro novější je třeba se zaregistrovat. Na webu píšou že jsou k dispozici nástroje pro živé úpravy, takže pokud se zaregistrujete jako vývojář tak by to bylo snadnější.
nejsložitější to bude s jejich formátem grafiky a definice AI (umělá inteligence)
pokud jde o zvuky, tak tam je použito klasické MP3

otázka je zda by nebylo snadnější celou tu hru naprogramovat znovu s použitím novějších a efektivnějších technologii.

jinak,hra není ve flashi, takže to v téhle částí nemá co dělat :)
Pyroraptor
Profil
Mike8748:
Tak za to se omlouvám, ale říkal jsem, že nevím, jak tu probíhá diskuze a tak, kdyžtak to přeřaďte někam do jiné části. Jde-li mi o zvuky pro daný objekt do hry, již je mám. O formát grafiky by se mohli postarat případní další fanoušci, kterých rozhodně není málo. A samozřejmě, neříkám, že se to povede. Myslím si ale, že hra by celá býti nemusela přeprogramována, jelikož například pro hru Zoo Tycoon 2 od Microsoftu vznikají nejrůznější downloady pro objekty do hry, které si stačí stáhnout a ve hře budou. Podobně to zamýšlím i s tímto, takže na přeprogramování celé hry určitě nutné nebude (snad).


Ještě k těm zvukům: Ve hře jsou dokonce obsažené, to mě právě vedlo k vytvoření celého zvířete do programu. Takže stačilo by to sesynchronizovat s nově vytvořeným objektem a zvuky by se ani vytvářet nemusely. V tomto ohledu máme vyhráno.
Mike8748
Profil
Pyroraptor:
mod pro hru neni problém dělat v okamžiku kdy již jiné mody existují, je známý datový formát a další detaily. ty nic z toho neznáš, proto to budeš mít složité. Je možné že když strávíš hodně času na googlu a dalších vyhledávačích, tak se ti možná podaří najít někoho kdo již mod pro tuto hru dělal (přidal zvířata atd) - předpokládám že to bude anglicky.
samozdřejmě také pomáhá pokud hra už od počátku vznikla jako rozšiřitelná (což např. zmíněný ZOO tycoon je)
Pyroraptor
Profil
Mike8748:
Dobrá, ale třeba to znají další fanoušci hry. A ty tím tedy myslíš, že mód pro hru může přidat pouze ten, kdo jej již jednou vytvořil? Zkusím si na tom Googlu najít...
Mike8748
Profil
Pyroraptor:
Dobrá, ale třeba to znají další fanoušci hry.
třeba. pak by to ale chtělo se vyptávat nejspíš na fóru věnovanému té hře.

A ty tím tedy myslíš, že mód pro hru může přidat pouze ten, kdo jej již jednou vytvořil
ne. měl jsem na mysli že pokud někdo mod pro hru vytvoří, tak většinou i zveřejní info jak toho dosáhl, případně jaké nástroje použil. případně se "modování" konkrétní hry nebo herního enginu věnují celá fóra. pokud těch modů do konkrétní hry existuje větší množství tak je pak snadnější pro někoho dalšího najít informace které potřebuje k tomu aby vytvořil svůj vlastní mod.
Pyroraptor
Profil
Mike8748:
Jediným problémem je, že fórum k této hře pravděpodobně není. Není zas tak populární a nic, ohledně oficiálních stránek hry, na internetu nejde najít (i když to asi vytvoříme).

Máte ještě někdo nějaké rady?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0