Autor Zpráva
filipino
Profil *
Mam od agentury flash banner, ktory nema definovany odkaz kam banner smeruje. Do flashu neviem odkaz vlozit, lebo je to swf.
Ale viem ze niektore flash bannery su robene tak, ze nemaju zadefinovany odkaz vo vnutri, ale da sa zadefinovat v html.

PRed rokmi som nieco podobne riesil a podarilo sa. Ale teraz ani za nic neviem vygooglit ako sa to robi :-)

Vdaka za odpoved
Chamurappi
Profil
Reaguji na filipina:
Většinou se adresa předává jako parametr clickthru. Buď v URL flashe, nebo uvnitř atributu flashvars.
filipino
Profil *
clickthru som skusal ale nefungovalo mi to.

Zadal som to takto:

<param name="movie" value="/banners/csob/300x300_A.swf?clickthru=http://gdesk.hit.gemius.pl/hitredir/id=d00wqwux50T24_iInx4Y87esDkFwZULVCZVp2Kby1rX.V7/fastid=arbrgfjghatmjyfnvdrwwhqkfqld/stparam=qgcqonhshu/url=www.csob.sk/pribehy/uvery-s-podporou-eu/kozacenko?utm_source=akoinvestovat.sk&utm_medium=banner&utm_content=strhnite-uspech-v-biznise-na-svoju-stranu&utm_campaign=kozacenko">
weroro
Profil
Používajú sa dva typy parametru. clickthru ako už písal Chamurappi a clickTag. Ak nevieš aký druh parametru je očakávaný v bannery, môžeš sa do SWF pozrieť napr. pomocou dekompileru aby si videl aký je nastavený očakávaný parameter, resp. či má nejaký parameter vôbec nastavený. Ak nemá, tak sa dá SWF obaliť do <a href="#"><div>param...</div></a>, čo je v HTML5 povolené.
yFang
Profil
filipino:
Proč se nezeptáš dodavatele toho baneru, jak to máš udělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na werora:
Ak nemá, tak sa dá SWF obaliť do <a href="#"><div>param...</div></a>
To může fungovat jen při přenastaveném wmode na transparent nebo opaque a ani tehdy bych na to moc nespoléhal.

čo je v HTML5 povolené
Kdybys tam nedal ten <div>, tak je to tak povolené odjakživa. (A i s <div>em je to funkční mnohem déle, než existuje HTML 5.)


Reaguji na filipina:
Ještě třetí možnost je clickTAG (s velkými A a G).
Dovolím si upozornit, že v tebou uvedené URL končí parametr clickthru před &utm_medium=banner, což asi není záměr. Adresu předávanou jako parametr do jiné adresy bys měl správně escapovat.
filipino
Profil *
Ja tomu az tak nerzumiem. NIe som koder, len si obcas nahodim sam nejake bannery. Ale vacsinou agentura dodava komplet kod a bannery funguju. Tom som dostal zvlast link, zvlast flash, zvast meraci kod a nejako mi to nefunguje.
Z agentury mi tiez zatial nevedeli poradit.

Moj koder nema cas, ale narychlo sa na to pozrel a zatial s tym tiez nic neurobil.Preto som sa skusil spytat tu.

"URL končí parametr clickthru před &utm_medium=banner, což asi není záměr. "

Ako by som to mal opravit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0