Autor Zpráva
Mrkvoslav
Profil
Hledal jsem poctivě a podobný problém jsem tu nenašel, i když tu určitě někde bude :)

Tedy,
při přehrávání animace, kterou dobrovází MP3 soundtrack se na pozadí pohybují bitmapové obrázky *.jpg, šířka 800px výška cca 500px. Při jejich objevování a mizení používám "alfa efekty" při jejich hlavním pohybu je vypínám - dočetl jsem se totiž, že alfa při větších obrázcích velice zpomaluje. Pokud jsem nesynchronizoval muziku s filmem, přehrávala se animace a zvuk sice relativně plynule ale každý jinak rychle (podle rychlosti daného PC) - což jsem nechtěl. Když jsem to však sesynchronizoval - běží to stejně rychle nezávisle na výkonu HW, ale animace (pohyb) obrázků na pozadí je děsivě trhaná. Netušíte nějaký trik, kterým by se tento problém odstranil? Nějak snížit náročnost celé animace?

Předem díky za odpovědi...
Sitnarf
Profil
Obávám se že to nepůjde, jedině bez měnění průhlednosti.
Billy Bob Bean
Profil
Použití vlastnosti Alpha a aplikace na bitmapové obrázky je to nejhorší co můžeš udělat. Zkus si obrázky převest na vektory pomocí trace bitmap. Myslím že by to mělo být lepší.
FlashManiac
Profil
Nebo zkus pokuzivat pruhledne formaty jako treba PNG,ale obavam se že tím vzroste velikost souboru
Mrkvoslav
Profil
Díky za odpovědi. Zkusim si pohrat s trace bitmap - to by mohlo pomoci. Co se týče alpha efektů, do jaké míry mají vliv na rychlost animace pokud je použiju "jen" pro objevení obrázk na scéně? Resp. zatěžuje alpha=100 stejně jako, kdyby nebyla použita vůbec? Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0