Autor Zpráva
worktogether
Profil *
Prerábam jednoduchú interaktívnu flash animáciu do html5 canvas. Všetko mám na prvom frejme, aj 3 buttony, ktoré spušťajú nejaký MovieClip. V jednej vrstve "Actions" sú Javascripty, ktoré obsluhujú jednotlivé buttony.
V javascripte mám na prvých riadkoch:
this.krizovatka.stop();
this.wrongAnswer.stop();
kde 'krizovatka' a 'wrongAnswer' su MovieClipy.
Problém nastane, keď testujem animáciu (Ctrl+Enter), tak uvedené movieclipy nestoja, ale ihneď sa spustia...
Ale ak doplním na prvý riadok alert(1);, tak to funguje, ale až po potvrdení alert-u.
neviete kde môže byť problém?
worktogether
Profil *
Toto je animacia, ktora funguje zle, ale neviem preco.... ihned po nacitani sa spustia vsetky MovieClipy:
test 1
test.prestiz.sk/1/krizovatka3.html

A toto je ta ista animacia s tym rozdielom, ze na zaciatok skriptu bol pridany alert(); Ak sa alert odklikne, animacia uz ide ako ma:
test 2

Ak ma niekto skusenosti a vedel by sa napriklad pozriet aj na zdrojaky, tak poslem .fla subor...
worktogether
Profil *
ok, po 4 dnoch to mam vyriesene, dakujem :)


ešte doplním, možno to niekomu pomôže: problém bol v tom, ze MovieClip je samostatný animovaný objekt a mne sa tieto MovieClipy spúštali hneď po zapnutí skriptu. V každom movieClipe som dal na prvý frame this.stop(); a potom z hlavnej Stage spúšťal potrebné MovieClipy pomocou this.MovieClip1.gotoAndPlay(1);. Toto mi fungovalo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0