Autor Zpráva
eshus
Profil *
Mam taku otazocku, vsade som to hladal ako to urobit, ale stale som na to nedosiel, chcem aby sa po kliknuti na tlacitko presunul objekt k nemu, ale ne tak, ze sa tam proste objavi, ale tak pomaly, akoby prenasledoval kurzor. Vedel by mi niekto poradit? Vdaka
Hanz
Profil
eshus
Nejtěší je na tom výpočet. Pozici toho objektu nastavuj pomocí _x a _y. Je to celkem obtížné (spíš na čas). Napovím jen, že je to věc goniometrických funkcí (máš souřadnice kurzoru a souřadnice objetu a ty musíš vypočítat dráhu po které se má pohybovat)
eshus
Profil *
hans:
no tak tomu ja moc nerozumiem akym sposobom to mam vypocitat. Mne v podstate staci aby sa ten objekt pohyboval po suradnici _y
FlashManiac
Profil
no jde o to, že každý objekt má souřadnice.. ty si můžeš zjjistit.. pak si už jen uděláš funkci(vzorec, vztah), jak se má daný objekt pohybovat a pak na nějakou uálost(EnterFrame, Mouse Move....)jen zajistíš,a by se objekt po tebou zvolene draze dostal tam kam potrebujes... po je cele a prave pro ten posun ti slouzi napr i ty goniometrické fce ale samozrejme je nemusis pouzivat....
eshus
Profil *
asi by bolo najlepsie keby si mi to ukazal na priklade...
FlashManiac
Profil
No toto je typický sledovač myši:
var bylo:Boolean=false;

onMouseMove=function(){
if(bylo==true){
_root.mov_mc._x=_root._xmouse+5;
_root.mov_mc._y=_root._ymouse+5;
}
}
_root.onMouseDown=function(){
_root.bylo=true;
}
_root.onMouseUp=function(){
_root.bylo=false;
}

ted už jednom záleží na tobě jak si upravíš ty vztahy ve funkci MouseMove, tam si pro _x a _y napíšeš takové vzorce, aby se to např nepřisunulo hned,ale aby se to pomalu približovalo, to je celé. Nebudeš zkrátka přiazovat jen souřadnici myši ale hodíš tam další proměnnou.. může to být i současná souřadnice posunovaného MC,která se bude o něco zmenšovat až se nakonec přiblíží ke kurzoru
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0