Autor Zpráva
kořen
Profil
ahoj. dělám ve flashi fotogalerii.. potřebuju aby při kliknutí na šipku přijela např zleva externě načtená fotka... navíc potřebuju, aby se zastavila přesně uprostřed... no a dost se v tom ztrácím...

zkoušel jsem vložit na scénu movieclip A, který bude zajišťovat pohyb a do toho jsem vložil další movieclip B, který pomocí loadmovie dynamicky načte fotografii.... s tou fotkou ale nejde udělat motion tween, nejspíš proto, že to neni instance... nebo proč ? a jak to vyřešit ?

další problém je to zarovnání na středu.. opět mě napadlo řešení, že pomocí "_width" načtu šířku toho MC, do kterého se načítá fotka a následně z toho vypočítám , kam by se měl tento MC umístit... nějaká hodnota se do proměnné načte ale až po přechodu na další foto... je chyba v tom, že nelze v rámci jednoho průchodu scénou načíst to foto do MC a hned z něj vytáhnout info o jeho šířce a hned ho aplikovat na vlastnost "_x" ? nebo proč ? :)
Hanz
Profil
kořen
Načtení fotky trvá určitou dobu a proto není možné hned jí použít a získat z ní data.
flz
Profil
mozes tam mat tisic chyb, to sa takto neda popisat, skus poslat .fla
kořen
Profil
ten soubor fla se právě teprv tvoří metodou pokus omyl :)

někdo mi poradil takovejhle kód:

loudr = new MovieClipLoader()).onLoadInit = function(můví){new mx.transitions.Tween(můví, "_x", mx.transitions.easing.Regular.easeOut, můví._x, (Stage.width-můví._width)/2, kolik_vteřin, true)}
loudr.loadClip(vodkaď, někam.createEmptyMovieClip("fotka",někam.getNextHighestDepth()))
někam.fotka._y = Stage.height/2

nebyl někdo té dobroty a nepřeložil mi to, pls ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0