Autor Zpráva
Daniel
Profil *
Zdravim (zvlast Hanze, ten by mohl vedet ;))

mam takovy problem. Do flashe se mi vedle sebe nacitaji pomoci XML nahledy obrazku. Problem je, ze jsou videt vsechny, tak potrebuju zamaskovat pouze prvni ctyri, cimz by byli ostatni skryty. Posunem posuvniku se mi pak objevuji dalsi. At delam co delam, nemohu ty nahledy zamaskovat. At klasicky pres masku umistenou ve vrstve, nebo pomoci funkce setMask.

Na prvnim framu se vola XML:

featXML = new XML();
featXML.ignoreWhite = true;
featXML.load("XML_dynamic_gallery.xml");

Na druhym framu se vytvori prazdny MC, kam se nacita obsah:

_root.createEmptyMovieClip("featuredProjects", 1);
featuredProjects._y = 6;
featuredProjects._visible = false;


Mozna by to slo zamaskovat, kdybych mel vse v jednom MC a pak funkci setMask ho maskoval. Pokud ale vse umistim do MC, tak se mi tam obsah nenacte.

Nejsem zadnej koder, tak je to mozna prkotina, ale ja uz vazne nevim. Poradte pls.
Hanz
Profil
Daniel
Tak tohle je opravdu velký problém. Ty obrázky totiž nejdou maskovat dokuď se nenačtou.
Ono totiž pokuď nastavíš MC _visible na false a pak něco do něj načteš tak se zase nastaví na true. Nejlepší by bylo buť to načítat až jak je budeš chtít vidět, nebo ho načítat někam stranou (mimo plochu a pak ho jen přesunout) a dotřetice by mohlo pomoct načítat to pomocí movieClipLoader a po načtení tomu nastavit _visible na false
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0