Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nazdárek, stydím se už teď, nicméně potřebuji poradit:
MovieClip v knihovně bych potřeboval skopírovat do scény několikrát a vždy pak graficky upravit. Zadám-li v knihovně "Duplicate" a poté přetáhnu na plochu promítne se následná oprava skopírovaného ve všech jeho mateřských instancích - a to mi štve...

...a za další: Po opětovné instalaci Flashe 8 (formátování C:) nemůžu z jakéhos důvodu využít funkci kopírování vrstvy t-osy (Ctrl+Alt+C, resp. Ctrl+Alt+V). Dá se to někde nastavit?

Za obé dík!
flz
Profil
neupravujes v tom symbole dalsi symbol ktory zdielaju?
Anonymní
Profil *
Nene. Vytvořím symbol (MivíKlip), jenž potřebuji na scéně několikrát, ovšem pokaždé s trošku jiným grafickým obsahem (animovaná tlačítka pokaždé s jinou popiskou). Ten dám v knihovně duplikovat. Jenže potřebuji, aby se zrušila jistá vazba mezi rodičem - potomkem, aby šel dceřiný klip upravovat a úprava se nepromítla do rodičovského objektu.

Nechci prostě stavět ten samý klip několikrát, když ho již jednou mám...
Hanz
Profil
Anonymní
Píšeš tady o animovaných tlačítkách v tom MC. No tak v tom případě je problém ten co psal flz
Anonymní
Profil *
Hm, musím to upřesnit. Nejde přímo o tlačítko. Je to fakt MovieClip (tlkačítko je umístěno ve vrstvě nad ním a spouští ho). Jde mi čistě jen o princip duplikace a přestřižení pupeční sňůry mc.
Hanz
Profil
Anonymní
přestřižení pupeční sňůry mc

Nic takového tam není. Tohle se v žádném případě neděje. Jediná možnost je to, že je tam něco vnořeného.
Anonymní
Profil *
...takže když budu mít mc, do kterého je vnořen další mc, akt ten "sub_mc" není možno duplikovat a udělat z něj jedinečný objekt nezávislý na ostatních?
Anonymní
Profil *
...myslím ostatních ve stejné úrovni
Hanz
Profil
Anonymní
Záleží na tom, který je ten "sub_mc".

Jinak udělat to jde, ale musíš duplikovat jak ten hlevní tak ty vnořené (ty vnořené musíš přepsat těmi duplikovanými)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0