Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
ahoj,chci se zeptat,zda-li nekdo nevi,jestli se da ve flashi udelat text,tak,aby byl pristupny pro search engines ? .. tedy,aby se v nem dalo treba fulltextove vyhledavat ?..dekuju
Hanz
Profil
Anonymní
Ve Flashi 8 jsou speciální metadata, která ten text obsahovat můžou, ale pokuď vím jediný vyhledávač, který by je mněl zatím indexovat je Google.
Každopádně se na to nedá spoléhat a je lepší to vyřešit jinak (mimo Flash).
Anonymní
Profil *
no ono by to bylo pro google,nemas prosim odkaz na nejaky clanek o tom ?
..resim to ted,kdyz je hotovy cely flash,takze nejsem tim zrovna nadseny,delam to pro nekoho z ciziny a on chce,aby text byl pristupny pro vyhledavace,hlavne google..tak hledam reseni

s pozdravem d.
Anonymní
Profil *
jeste jedna vec,chtel jsem se zeptat,jen tak mimo.. :)
jestli nahodou nekdo nevite,jak prekryt urcitou plochu animace,kdyz jsou pod ni buttony,aby tam nebyly ty klikaci neviditelna pole ?
Timy
Profil
Anonymní
A nestačilo by dát ten text normálně do HTML stránky a překrýt do pak Flashem? Něco takového by snad mohlo fungovat.
Hanz
Profil
Anonymní
No je to složitější problematika. Ale možná by ti mohlo pomoct tohle:
http://hanz.xhosting.cz/projekt/
Není to sice ani z daleka dokončené. Mněl by tě zajímat hlavně zdrojový kód toho HTML. Tam kde je napsané Alternativní obsah ........ Stačí doplnit obsah, lterý má najít vyhledávač (v tom HTML jsou i další vychytávky, které nepotřebuješ, ale snad to trochu navede).
peke
Profil *
Hanz
zdravím, a že jsem tak smělý, co je to za kód a k čemu to slouží ??? alespoň stručný popis... díky ;)
Anonymní
Profil *
dekuju hanzi,hele a vim,ze je to trapna a blba otazka,ale zjistil jsem,ze ten text jde videt,jelikoz toho textu muze byt vic,tak by nakonec byl urcite videt i kdyz tam bude nad tim prezentace,tak jak udelam,aby nebyl videt,ale vyhledavace ho nasli ? :) ..dekuju za trpelivost a kdyby si nasel par pismenek pro tu moji minulou otazku s tim prekrytim,byl bych moc rad..
Hanz
Profil
Anonymní
zjistil jsem,ze ten text jde videt,jelikoz toho textu muze byt vic,tak by nakonec byl urcite videt i kdyz tam bude nad tim prezentace

No, ale pokuď tam je ta prezentace, tak tam není text. Nevím jak jsi na to přišel, ale ten SWF se zobrazuje pomocí JS. A ten text co tam je, tak se:
a) Vloží pomocí JS, když není nainstalovaný Flash Player (potřebná verze) a zároveň se nezobrazí ten SWF
b) Vloží se z toho noscript, pokuď je zakázaný JS, a zároveň se nezobrazí prezentace, protože ta JS potřebuje.

Co myslš těmi neviditelnými klikacími polemi?
Mnělo by stačit dát přez celé průhledný button.
Anonymní
Profil *
dekuji za vysvetlivku,to bylo asi to,jak si psal,ze tam je dost vychytavek,ktere nepotrebuji :))

..no ty klikaci pole...no tim myslim,ze kdyz mam nejake buttony a pres ne hodim objekt,ktery je zakryje,da se udelat,aby ty buttony nebyly funkcni po dobu,co tam bude ten objekt pres ne...jako jestli tam bude objekt nebo ne,to je jedno(to jen,aby ty buttony nebyly videt),ale hlavni je,jak se da udelat,aby ty buttony proste nebyly funkcni a kdyby tam nebyl objekt,ktery by je prekryval,tak aby nebyly videt ? ..ja vim,ptam se jak dite,ale jsem proste prosty flashovy zacatecnik :)
Anonymní
Profil *
samozrejme kdyz jsem rekl,ze je nepotrebuji(coz jsi rekl ty :),tak tim nemyslim,ze jsou zbytecne,aby sis to,tak nahodou spatne nevylozil ;)

jinak nevite nekdo odpoved ?
Anonymní
Profil *
tak musim,rict,ze je to fakt husty jestli jsi to programoval sam>>ten htm soubor,ale zajimalo by me,jak se vklada do alternate content odkazy ??.. nejde mi to s normalni <a href ..tak fakt nevim,jak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0