Autor Zpráva
stope
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

zdravim...potřeboval bych se naučit jak vytvořit plnohodnotný banner ve Flashi...mám animaci s asi 20 layery a asi 50 framy...mám všechno včetně zdroje.fla ale nevim jak zařídit aby byla ta animace klikatelná a poslala mě po pressu na další stránku...je to na http://www.stodadesign.kvalitne.cz/intro.html ten spodni (ta reklama od WebZdarma je taky flashová a funguje)...potřeboval bych krok po kroku popsat postup jak přinutím tu animaci reagovat na klik ve kterekoliv chvíli...dik
248
Profil
Tak jo,..

...Celý fígl spočívá v tom, že přez celou animaci uděláš neviditelné tlačítko, které bude přítomné po celou dobu přehrávání (nová vrstva na časové ose, ve které tlačítko vytvoříš, pokud chceš, aby bylo funkční v jakýkoli moment přehrávání, musí být v celé délce osy...).

To neviditelné tlačítko uděláš tak, že nakreslíš obdélník, označíš ho a "F8" změníš na symbol, přiřadíš mu "button" a napíšeš název, pod kterým se ti uloží do knihovny.

Pak na symbol dvakrát poklepneš a dostaneš se "dovnitř".Pokud jsi ho skutečně změnil na "button" bude mít časová osa čtyři snímky. Popadneš klíčový bod, který je na prvním snímku a přetahneš ho na čtvrtý snímek "hit". Dvojím poklepáním někde mimo se přepneš z5 na hlavní osu "_root"

Musíš si pojmenovat instanci tlačítka. Označíš ho proto a v okně "properties" napíšeš jméno do okénka "insatnce name". Dejme tomu "tlacitko_btn".

Na hlavní ose vytvoříš vrstvu, na jeníž první snímek přidáš akci:
"tlacitko_btn.onRelease = function () {
getURL("http://www.cosi.cz", "_blank");

Toť vše. Parametr _blank otevře volanou adresu v novém okně, onRelease spustí akci po uvolnění stisklé myši.

Ozvi jax uspěl...
stope
Profil *
hmm bohuzel zatim prakticky nijak...postupoval jsem přesně podle tvého návodu a ono nic...ten actionScript mam dat do nove prazdne vrstvy nebo do te vrstvy s tim tlacitkem?
stope
Profil *
tedy abych se poopravil...už to reaguje jako tlačítko ale po kliknutí se to nikam nepošle...máš ten script dobře? nebo je chyba někde v interpretaci?
248
Profil
Takže pro upřesnění: Akce nemusí mít spešl vrstvu, ale je to přehlednější.
Když tu novou vrstvu vytvoříš, dbej ať má pouze jeden klíčový snímek , a to na prvním. Tím zajistíš, že informace bude aktivní po celou dobu přehrávání animace.

Nrkni, zdali ti sedí názvy. Název instance tlačítka je v tomto příkladě tlacitko_btn" a skript zní: tlacitko_btn.onRelease = function () {
getURL("http://www.adresa.cz", "_blank");
}


Napadlo mně ještě: Jakou verzi Fleše máš?

V nastavení File > Publish Settings se koukni, zdali máš v záložce Flash nastavenou verzi ActionScriptu jako 2.0.

Mně to takhle funguje.
stope
Profil *
mam flash mx 6.0...v publish settings neni nastaveni actionScriptu...instance jsou dobře, script taky...
stope
Profil *
ha už to jede...neměl jsem ten script uložený do prvního snímku...dík moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0