Autor Zpráva
bobr
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Dobrý den, mám takový malý velký problém. Stránka je hotova, dělí se na 3 html stránky, do kterých se loaduje dejme tomu dalších 20 externích .swf souborů. Tzn.

Na hlavní stránce index.html bych potreboval naloadovat:
index.swf, prvni.swf, druhy.swf

Na další stránce dejme tomu nabytek.html:
sortiment.swf, katalog.swf ... atd.

pomocí skriptu (tutorial) a umístění preloaderu pred stráknu (na první frame) jsem nahrál pouze index.swf, další se mi ale nanaloadují. Jde mi o to, aby se to všechno na začátku nahrálo a uživatel pak mohl více méně běhat po stránce volně. Moc velké datově to není. Prosím o help.

onClipEvent (load) {
pbar._xscale = 0;
stat.autoSize = "center";
}
onClipEvent (enterFrame) {
pbar._xscale = 100*(_root.getBytesLoaded()/_root.getBytesTotal());
stat.text = "Staženo: "+_root.getBytesLoaded()+" B z celkem: "+_root.getBytesTotal()+" B";
if (_root.getBytesLoaded() == _root.getBytesTotal()) {
_root.gotoAndPlay(2);
(2);
}
}


To ale nenahrává swf. soubory, ale ciste dalsí framy, já bych potřeboval nahrát ostatní .swf soubory. A to ne přímo do movie clipu, ale jako levels.

Díky a hezký den.

Bobr
Hanz
Profil
bobr
Ruku do ohně za to nedám, protože jsem to nezkoušel, ale mnělo by to teoreticky fungovat:

onClipEvent (load) {
pbar._xscale = 0;
stat.autoSize = "center";
hotovo=false;
nactenych=0;

var seznamSWF:Array = new Array("swf1", "swf2");
for (i=0; i<seznamSWF.length; i++) {
_parent.createEmptyMovieClip("loader_"+seznamSWF[i], _parent.getNextHighestDepth());
_parent["loader_"+seznamSWF[i]]._x=-1000;
_parent["loader_"+seznamSWF[i]]._y=-1000;
_parent["loader_"+seznamSWF[i]].loadMovie(seznamSWF[i]+".swf")
_parent["loader_"+seznamSWF[i]].onData = function() {
nactenych++;
};
}

}
onClipEvent (enterFrame) {
pbar._xscale = 100*(_root.getBytesLoaded()/_root.getBytesTotal());
stat.text = "Staženo: "+_root.getBytesLoaded()+" B z celkem: "+_root.getBytesTotal()+" B";
if (_root.getBytesLoaded() == _root.getBytesTotal()) {
hotovo=true;
}
if(nactenych==seznamSWF.length && hotovo==true){ _root.gotoAndPlay(2); }
}
Hanz
Profil
A málem bych zapomněl. Do toho pole zadej seznam všech SWF co chceš načítat a bez přípon!
bobr
Profil *
Hanzi dekuju za help :) do jakeho pole jen prosim Te ...

var seznamSWF:Array = new Array("swf1", "swf2"); - sem? Namisto swf1 ... ?

Diky diky moc. Zkusim to, kdyztak se ozvu :) Musel bych to vymyslet nejak jinak.

Diky

Bobr
Hanz
Profil
bobr
Jo přesně do toho pole
bobr
Profil *
Hanzi,

zkusil jsem to bohužel až teď. Nešlape to :( už jsem z toho špatnej. Status bar proběhne jako že to je naloadováno, pak se ale nic neděje a na pozadí preloaderu se pouští všechny vypsaný .swfka (měly by být alespoň skryté). Když všechny proběhnou, tak se to teprva posune.

Prosím Tě, jsem asi blázen, ale všude radí a píšou, že jde loadovat .swfka buď jako target nebo na levels, a když to dělám na levels, tak pak nemůžu nikde připravit preloader. Snad toho nechci tak moc .. :(

Díky za pomoc...ale zatím nevím, co s tim.

Bobr
G.M.Kenny
Profil *
Prosím Vás má nějaký vliv umístění preloaderu podle toho v jaké je vrstvě ? Na časové ose musí být samozřejmě na začátku a až na dalším snímku poté obsah ? Tak to mám já. Při kontrole ctrl enter je vše v pořádku do té doby než do obsahu stránek vložím jaký-koli komponent nebo větší soubor jako fotku.

Poté mi preloader zprvu ukazuje dlouho 100% a až potom skočí na nižší hodnotu a dojede do konce, načte obsah a spustí stránku...nevíte kde může být problém.

Preloader :

1 snímek : _root.loadr.ctec._xscale = 0

2 a 3 snímek : natahnout = _level0.getBytesTotal()
natazeno = _level0.getBytesLoaded()
_root.loadr.ctec._xscale = 100*natazeno/natahnout

4 snímek : if ((!(natazeno == null || natahnout == null)) && natazeno >= natahnout) {
_level0.gotoAndStop (5)
} else {
_level0.gotoAndPlay(2)
}

5 snímek : začíná obsah, plus AS stop ()

Dělal jsem to přesně podle návodu, ale musím tam mít chybu asi, že natáhnout by mělo být 0 nevím ?

Mrkněte na stránce www.profitaxi.eu
G.M.Kenny
Profil *
Poté mi preloader zprvu ukazuje dlouho 100% a až potom skočí na nižší hodnotu a dojede do konce, načte obsah a spustí stránku...nevíte kde může být problém.

Tento problém jsem již odstranil...děkuji !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0