Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Prosim Vas,
potreboval jsem udelat nejakou zmenu v jedne veci delane ve Flashi 5. V praci jsem si nainstaloval Demo Flash 8 a udelal to v tom. Problem je, ze po exportu do EXE mi nefunguji odkazy.

Priklad: Na jednom tlacitku mam v AS toto:
on (release) {
fscommand("exec", "uzivatelska_prirucka.bat");
}

V tom BATu je jenom toto:
start pdf/uzivatelska_prirucka.pdf
cls

Proste doted mi to tyto soubory otviralo, jak jsem to vyexportoval z tohodle dema, tak nic nefacha. Je tento prikaz jiny nez ve Flashi 5 predtim? Kdyz dam do cesty primo odkaz na nejaky EXE soubor (bez BATaku), tak to taky nefunguje.

Diky.
Hanz
Profil
Anonymní
Vlož ten bat soubor do složky "fscommand", ale tu sdresu nech stejnou (myslím v tom fscommand("exec", "uzivatelska_prirucka.bat"); -> nepřidávej tam název toho adresáře)
G.M.Kenny
Profil *
Jak na AS tellTarget ?

Mám na hlavní časové ose "lištu" MC a na ní několik tlačítek.

Ta "lišta" je clip měnící barvy po snímcích na kterých je AS stop.

Jde nějak pomocí AS tellTarget a gotoAndStop () tuto akci dat tlacitku na te "liste" MC tak abych zustal stale na stejnem snimku na hlavni ose a MC se přehrál na frame ???

Nebo jak řídit přehrávání toho MC "lišta".

Vše je v jedné vrstvě!

A jak to ovládat pomocí akcí pokud mám v MC vnořený klip a není na hlavní ose? Jak zacílit pro jeho ovládání ?

Čtu a skouším co můžu....zatím se mi daří ovládat MC pomocí AS jen na hlavní ose!

Pomohla by mi třeba malá ukázka AS!

Pracuji ve Flash 8. AS z Flash 5 a různých návodů mi Flash 8 nerozpoznává!

např: nezná "Begin Tell Target" a ve Flash 8 AS 2 se všechny akce píší poněkud jinak.....třeba dohromady bez mezer apod. nevím jestli to nepíši špatně!

Ten AS je super záležitost, ale stále na něj koukám jako slepice..musím pochopit alespoň základy...moc mi to nejde asi sem "roura" ...he he...není nějaká kniha zaměřená na toto?
G.M.Kenny
Profil *
Tak zase jsem si pomohl sám...he he........ještě, že je tolik variant řešení !

Pomohlo mi si trochu procvičit ve starším AS a trocha teorie a najednou vím jak to udělat i vícero způsoby.

Teda ležel jsem v těch knížkách tak týden.....uf !!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0