« 1 2 3 »
Autor Zpráva
dredie
Profil
musachi - http://www.adobe.com/go/flex2_apiref
XXX
Profil
dredie
Koukam, ze jsi na adobe jako doma ;) :-D
dredie
Profil
XXX - jojo mam to tam rad, je tam kotel informaci. Fcera jsem zacal cist dokumentaci k AS3, jen tak zbezne, nu je to pekna prasarnicka, ale snad to nebude nejhorsi. Je to HC OPP zkratka :D ale libi se mi integrace XHTML, zjednoduseni syntaxe, zuniverzalneni vsech eventu atp. Je to vychytanejsi
XXX
Profil
dredie
Jj, taky jsem si uz aspon ve volne chvilce prolistoval AS3 Cookbook a uz se mi to nezdalo tak hrozne, jako kdyz jsem to videl jen tak zbezne poprve. Myslim, ze to bude veelky krok kupredu. A cim to bude slozitejsi, tim lepe ;)
dredie
Profil
XXX - jj, uz se tesim na svy prvni radky AS3 :D
XXX
Profil
dredie
No ja jsem hlavne zvedavy na to tve portfolio ;) Uz bys ho mel vypustit, jsem nateseny jak male dite ;)
dredie
Profil
XXX - to jeste chvilku potrva, znas to, vychytavecky, blbovinky.... ted treba resim vychytavani animaci a preloaderu, kdyz kliknu na neco z menu behem toho, kdyz uz se neco nacita... vopruz.
dredie
Profil
XXX - dobry uz mi to faka :D
Ladza
Profil
Das link? :-)
dredie
Profil
Ladza - ja myslel ty loadery :) cely to jeste nemam, chybi mi tak pulka obsahu minimalne, takze vorpuz :)
XXX
Profil
Dredie
Dobre sis to vymyslel, takhle vsechny namlsat a pak je nechat cekat ;) :-D
dredie
Profil
XXX - no ja jsem to spis neodhadl, myslel jsem ze uz to budu mit hotovy, ale nejak se mi to cely brzdi... uz me to sere, babram se v tom mesic a pul a uz to chcu mit hotovy, ale zase to nechci uspechat, abych to nemusel hned predelavat.. vis co myslim :)
XXX
Profil
dredie
To si pis, ze vim co myslis ;) Az mam z toho tveho portfolia strach, protoze se tam urcite objevi neco, co mam treba ted v hlave a co bych chtel pouzit pozdeji na svoje, ale pak uz to nepujde nebo to nebude ono :(
dredie
Profil
XXX - toho bych se nebal, trefit se v necem tak rozmanitem bude leda nahoda, nicmene i kdyby se to stalo, tak o co jde, on design uz vlastne neexistuje, vsechno je jenom redesign. Cetl jsem na to nejake uvahy od profesora umprumky a jako je fakt, ze dneska uz stejne nic noveho nevymyslis, jenom zdokonalujes veci ktere uz nekdo pouzil, popripade je spojujes do novych komplexu, ale porad je to o tom ze vezmes neco, cos nekde uz videl a pridas neco svojeho. Takze i kdybych nahodou mel neco, cos chtel pouzit, klidne to pouzij, ja taky nejsem originalni (nikdo neni ;)
XXX
Profil
dredie
Hmm... ze ja si s tim lamu hlavu.. pekne si pockam, co vytvoris a pak to jen cele vylepsim a naoko predelam :-D
dredie
Profil
XXX - taky moznost :D
XXX
Profil
dredie
Vidim to tak. Po uvedeni se na tebe sesype vlna kritiky "webdesigneru". Pochvali te par "zacatecniku" flashe. Pak prijde na radu SWF Decompiler a znenadani se na webu objevi spousta "podobnych" projektu :-D At zije Flash! :-D
dredie
Profil
XXX

- prvni me nezajima, ptze se staci rozhlednout po svetovych forech, koupit si nejakou knizku o trendech ve webdesignu a predevsim interaktivnim designu atp..... pak zjistim, ze flash je celkem hodne vyuzivan a rozisrovan i k nelibost mistnich webdesigneru, ktri chcou mit vsechno v html o velikosti max 20 kb (osbone tuhle politiku nechapu, vzdyt tolik lidi uz ma dneska ADSL a to i u nas) :D

- druhe je prijemne, nicmene hlavne to delam pro sebe a jako ukazku schopnosti kvuli skole

- treti - no to je taky mozne, ale hlavni sila te stranky bude v grafice a animacich, nikoli v kodu, takze i kdyz to nekdo dekompiluje, bude mu to k nicemu :D

Nicmene bych to asi taky tak videl :D
XXX
Profil
dredie
Jj, je to neuveritelne, ze zatimco se vsechno dynamicky vyviji a posunuje smerem kupredu, typicti webdesigneri nejak zatuhli na jednom miste a nehodlaji se posouvat dale. Stale trvaji na nekolika kB na stanku jako pred par lety, pritom rychlosti pripojeni sly neskutecne nahoru. No jsou proste "moooc" hodni, ze mysli i na tech par, kteri maji stále pomalé pripojeni, na druhou stranu si asi neuvedomuji, jak daleko vetsi procento uzivatelu by tech dalsich X kB rado prekouslo :-D
dredie
Profil
XXX
- to je debata na dlouho, jestli obetovat file size vetsi interaktivite a tzv. "user experience" nebo vsechno podridit pristupnosti (zadny flash, mala file size atp.). Ono jde taky o to ze vetsina knih zabyvajicich se teorii webdesignu je starych par let a ty i tak haji dogmata jeste starsi. Takze se tu resi stale rozliseni 640*480 (pritom podle statistik je nejrozsirenejsi 1024*768, 800*600 ma ani ne 10% uzivatelu), 16bitove barvy (pres 90% lidi ma 32bit), file size pro nacteni do 15 sekund na 56k modemu (uz nevim o nikom kdo by ho mel) atd atd. Myslim ze jediny problem flashe jako takoveho je neindexace vyhledavaci. Plug-in bych neresil, ostatne ja javu potrebujes taky java VM a kdo vi co jeste a navic je java desne pomala. Ale to panum webdesignerum nevadi, ona se totiz java strka primo do html a co je html je dobre :D
XXX
Profil
dredie
krasne si to shrnul... k tomu neni co dodat...
dredie
Profil
XXX
jeste ze uzivatel tohle neresi :D
XXX
Profil
dredie
Uzivatel vetsinou resi spise veci, ktere tvurce ani ve snu nenapadnou :-D
Radek65
Profil *
Sice vam do toho laskyplneho stebetani nechci zasahovat, ale stejnem mi to neda :) Nebudu resit "webdesignery", kteri chteji stranku do dvaceti kb a tak :) Jediny s cim maji webdesigneri problem je pristupnost. To neni vubec o velikosti stranky, ani o rozliseni, ani o barevnosti :) Pouze o pouzitelnosti.

To jsem ovsem uvedl, aby bylo jasne, co se mysli "spravnymi" zasadami u tvorby webu :) Flash pouzivam, vyuzivam i zneuzivam. Zakaznik chce flash? Neni problem, sice mu reknu, kde muze byt problem, ale pokud je to jeho prani, neni pro me problem (pouze v mych znalostech).

Pan znalec typu Dredieho a XXX (koho jsem zapomnel, hod si kamenem...) tezko pouzije XHTML/CSS stranku na tvorbu sveho portfolia... :) To by padala logika na prdel :) Stejne tak nejsou jeho klienti "obycejni" uzivatele netu, kteri chteji, aby se jim tam necio hybalo... S tim byste je prece vykopali ven z kanclu, nebo ne? :))

Cele je to o tom, ze i flash stranky se daji udelat velmi pristupne a moderne nazvane SEO :) Staci mit textovy obsah v XML, udelat textovou verzi s pouzitim dat prave z XML (XHTML, DB, PHP), ktera se bude ridit CSS a kde je problem? Nikde...
Radek65
Profil *
Sice vam do toho laskyplneho stebetani nechci zasahovat, ale stejnem mi to neda :) Nebudu resit "webdesignery", kteri chteji stranku do dvaceti kb a tak :) Jediny s cim maji webdesigneri problem je pristupnost. To neni vubec o velikosti stranky, ani o rozliseni, ani o barevnosti :) Pouze o pouzitelnosti.

To jsem ovsem uvedl, aby bylo jasne, co se mysli "spravnymi" zasadami u tvorby webu :) Flash pouzivam, vyuzivam i zneuzivam. Zakaznik chce flash? Neni problem, sice mu reknu, kde muze byt problem, ale pokud je to jeho prani, neni pro me problem (pouze v mych znalostech).

Pan znalec typu Dredieho a XXX (koho jsem zapomnel, hod si kamenem...) tezko pouzije XHTML/CSS stranku na tvorbu sveho portfolia... :) To by padala logika na prdel :) Stejne tak nejsou jeho klienti "obycejni" uzivatele netu, kteri chteji, aby se jim tam necio hybalo... S tim byste je prece vykopali ven z kanclu, nebo ne? :))

Cele je to o tom, ze i flash stranky se daji udelat velmi pristupne a moderne nazvane SEO :) Staci mit textovy obsah v XML, udelat textovou verzi s pouzitim dat prave z XML (XHTML, DB, PHP), ktera se bude ridit CSS a kde je problem? Nikde...

O flash jako takovy (jako takovou?) uz davno nejde :) Mate pravdu, cas vytaceneho pripojeni a 14ti palcovych monitoru a rozliseni 640X480 je daaaaavno pryc :)

Ehm, sem se nejak rozkecal, tak sorry vsem... :)
Radek65
Profil *
O flash jako takovy (jako takovou?) uz davno nejde :) Mate pravdu, cas vytaceneho pripojeni a 14ti palcovych monitoru a rozliseni 640X480 je daaaaavno pryc :)

Ehm, sem se nejak rozkecal, tak sorry vsem... :)
dredie
Profil
Radek65
nepopiram uzitecnost xhtml/css, jenom jsem narazel na to, ze to co neni (x)html neni nutne zlo :) Samozrejme nejlepsi varianta je mit flashovou stranku i ve verzi (x)html pro lidi, kterym treba falsh nebezi (stare pc atp.) a pro jiz zminovane vyhledavace. To je vlastne to co tu pises ze :) Takze jsme se co? Shodli :D
Radek65
Profil *
:D
XXX
Profil
Radek65
Koukam na tvoje prispevky a asi ses snazil nase "stebetani" dohnat, vid ;) Ono to ale neni jen o poctu pismenek, navic zdvojenych ;) :-D

Ostatne - souhlasil bych s tebou i kdybys to napsal jen jednou ;)
musachi
Profil
Nuže odhalte v AS3 nějaký ten serverside script...stále mi TO nějak uniká...
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0