Autor Zpráva
moebius
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Dostal jsem nápad na logo ke stránkám které právě vyvíjím. Rozhodl jsem se ho udělat ve flashi at si s tím vyzkouším více pracovat, kdyz uz to mám doma a napadlo mne, že bych na pozadí toho nechal zobrazovat barvu a možná i objekty, které by se ovládaly podle denní doby.
Např.: ráno by bylo pozadí takové modro oranžové (nebo jaká je to ráno vlastně na obloze barva), na poledne nebeská modrá, při západu slunce by zase zoranžověla, zrůžověla, pak by se stmívala do temně modré. a tak porád dokola.
Barvy by se měnily v přechodech, ne najednou, to by vypadalo asi krajně vesele :)
Chtěl bych tam také použít i objektů jako přes den slunce, které by šlo obloukem z jedné strany na druhou a přes noc by se objevily hvězdy a měsíc.
Ve flashi dělat animace umím a udělat bych něco takového dokázal, jenže animace která by trvala 24 hodin by byla jistě nehorázně velká a tudíž by se na internetové stránky použít nedala.
Proto se ptám jestli existuje možnost něco takového vytvořit pomocí flashe. pokud ne, tak mám asi smůlu a budu se miset spokojit s jednoduchou animací :(
Steve
Profil
Proč delat 24 hodinovou animaci, kdyz ti staci trebe jenom 24 snimku (kazdou hodinu jeden), to se sice nebude menit tak plynule, ale bezny uzivatel stejne nepochyti, jestli se slunce pohnulo o 2px doprava nebo ne. A potom ti staci jednoduse podle aktualni hodiny skocit na prislusny snimek v animaci.
moebius
Profil
Jo to mne taky napadlo. jenže problém je v tom, že současně tam bude probihat i normalni animace, a v tom připadě by to asi nešlo. Jedině snad že bych použil 2 animace na sebe na strankach.
flz
Profil
moebius
IMHO mas zly system prace vo flashi, tym myslim, ze nepouzivas MC a vsetko robis na hlavnu casovu os, ak nie tak ignoruj tento riadok :)
FlashManiac
Profil
no ja myslim ze by se to dalo poresit pomoci objektu DATE.. a staci ti pritom MC s cca 10-20 snimkama(tak moc kvuli tem prechodum) mas kuprikladu 4 denni doby(noc, rano den, vecer) no a pra kazdy udelas nejake pozadi, pak pomoci DATE jenom urcis jaka hodina je ta rozhodujici, ze nastala ta jiz nová doba..no a pomoci jednoduche podminky jenom spustis animaci toho prechodu do dane doby..nic obtizneho by to nemelo byt..
tohle je samozrejme jenom hruby koncept, chce to si stim vic pohrat,ale tak bych to resil ja kdybych chtel neco takoveho delat
Leo
Profil
Nejvetsi problem bude s tim, ze rano je relativni pojem / v zime je treba v 6, ted v lete kolem 3 hodin. Leo
FlashManiac
Profil
Leo
No i toto se dá zaridit...je samozrejme otazka zda se usili vynalozene na tuto vychytakvu bude rovnat dosazenemu efektu ;)
Skolnik
Profil *
Myslím, že nebude. Uživatel si toho na 90% nevšimne, jako dostačující (a dobré) řešení mi přijde to, ktereé psal Steve - 24 snímků. A nebo jak jsi psal - 4 snímky - to by taky mohlo stačit..:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0