Autor Zpráva
Jay Jay
Profil
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Osobně nemám rád flash. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody ? Dle mého názoru zbytečně zpomaluje načítání stránky, je nepřístupný, hodně lidí nemá nainstalován flash plugin, takže to stejně nemůžou "ocenit" a při větší flashové grafice (např. intro) mi procesor vypovídá službu.
Anonymní
Profil *
IMHO nejvic zalezi na provedeni. celoflashovy stranky vetsinou moc nemusim, ale rada sleduju takovy ty experimenty tzv. flash labs, a mam rada flashovy hry. flash je IMHO dost perspektivni technologie, kdyby ho nekteri nepouzivali hovadskym zpusobem (a kdyby pro lidi nebyl synonymem otravnych reklam) jinak celoflashovy stranky by rozhodne mely mit alternativu v jednoduchym HTML.
Jay Jay
Profil
Anonymní :
Flash hry mně nevadí, protože je malá šance, že bych šel s nějakým cílem na nějaký web a byla by z toho hra :) Mně se nezdá, že je to perspektivní technologie, když je tak náročná. Ano, alternativu by měli mít, ale docela často potkám web, který ji nemá...

Vidím jedinou výhodu a to v jeden pěkný okamžik jeden pěkný efekt na který se podívá malá/velká skupina lidí... mno myslím, že to nevýhody zatím spolehlivě přebijí :)
Peca
Profil
Ve flashi se teda moc nevyznám, ale nedají se ukrást zdrojáky. Když už tady pořád někdo otravuje s otázkama jak zakázat stažení toho či onoho... :-)
Jenom bych neřekl, že je to náročná technologie. Teda aspoň ne v tom smyslu, že by si ji někdo nemohl dovolit nainstalovat a že by se mu aplikace sekala.
djlj
Profil
Ve flashi se teda moc nevyznám, ale nedají se ukrást zdrojáky.
Já měl za to, že je na to nějaký program, který z toho ten zdroják umí dostat. na název si ale nevzpomenu.
Timy
Profil
djlj
Nějaké programy jsou, ale co vím, tak žádný z nich nedostane z swf ActionScript.

Peca
Jenom bych neřekl, že je to náročná technologie. Teda aspoň ne v tom smyslu, že by si ji někdo nemohl dovolit nainstalovat a že by se mu aplikace sekala.
Čím složitější animace a čím více velkých létajících objektů, tím větší zátěž pro procesor. Už jsem narazil na několik flashových výtvorů, které se řádně sekaly.

Anonymní
flash je IMHO dost perspektivni technologie
Tohle se také říká už docela dlouho. Zajímalo by mě, za jak dlouho se to projeví na webu. Nezdá se mi, že by Flashe nějak extra přibývalo.

Jay Jay
Výhody a nevýhody už jsem popsal jinde. Obecně bych řekl, že Flash se nehodí na celé weby, ale pouze na jeho jednu část. Můžete udělat animované logo nebo co já vím, ale rozhodně s ním nedělejte celý web. Nehledě na to, že udělat kvalitní, graficky působivý a originální web ve Flashi je mnohem těžší než to samé udělat v HTML.
quinux
Profil
IMHO flash je spíše pro prezentační účely nějakého konkrétního produktu. Dělat celý web ve flashi může být nerozumné, ale podle toho co je to za web (každopádně html alternativa by měla být). Např. když se podíváte na nějaký web o novém filmu tak bude zcela jistě celý tvořen ve flahsi a osobně se mi to líbí, protože mnohdy mě to na daný film jen více natěší ;o) Jinak bych flash asi použil jen s velkým rozmyslem a dělat třeba i jen část webu (např. logo) mi osobně příjde zbytečné. Opravdu použít jen tam kde chci předvést něco co by v html šlo jen velmi těžce nebo vůbec (např. 3D model auta s interaktivní změnou barvy a dalších fičůrek)

Další věc na kterou se flash hodí je přehrávání videa, protože si myslím, že mnohem více lidí ma nainstalovaný flash než potřebné kodeky a navíc ani nevíte jaký formát je nejrozšířenější (tedy alespoň jsem žádnou statistiku nikde neviděl). Poskytovat pak daný film ve více formátech je sice působivé, ale né vždy se to dá udělat (nemáte prostor, konvertor, čas či cokoliv jiného).

Co se týče té náročnosti tak tím bych se tak netrápil, protože ta nestoupá IMHO tak rychle jako se zrychlují vaše počítače a navíc je 10x nižší než náročnost javy, na které např. běží mnohými z vás propagovaný jedit. ;o)
Timy
Profil
quinux
Např. když se podíváte na nějaký web o novém filmu tak bude zcela jistě celý tvořen ve flahsi a osobně se mi to líbí, protože mnohdy mě to na daný film jen více natěší ;o)
Tak asi podle toho, za jakým účelem tam jdeš. Jestli chceš co nejrychleji zjistit nějaké konkrétní informace, tak by mi spíše vyhovovala HTML verze.
quinux
Profil
Timy
No na jmenovaném webu se toho asi moc nedozvíš, ale každopádně dost často i u těchto webů html verze je. ;o))
Jay Jay
Profil
quinux : Dost často i není.
Anonymní
Profil *
No, flash neni, tak narocny, jak se vam zda, ono totiz je rozdil vse scriptovat a pak je zpracovani pro procesor mnohem mene narocne. Nebo ho pouzivat jako wisiwig editor,jakozto ho hodne lidi,co nemaji zkusenosti s flashem pouzivaji.. No ono precejen to programovani v actionscriptu neni zadne html-nebo aspon pro me ne,kdyz jsem se ted do toho poradne vrhl(je to tezsi)..
Ale kdyz tu mluvime o nejakych vyhodach a nevyhodach, tak si myslim, ze se na to nesmime divat z pohledu pokrocileho uzivatele, ale uzivatele, ktery bude chtit stranky co nejatkraktvinejsi, aby prilakal, co nejvice uzivatelu, nebo aby se uzivatelum na strankach libilo. Pri spravnem provedeni je flash prinosem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0