Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
ahoj,

mam par mensi problemu s tvorbou svych osobnich stranek. jsem spis grafik nez flashar, takze flash znam ciste okrajove a action script o to okrajovejc.

takze pokud muzu nekoho poprosit o radu, problemi jsou nasledujici:

1) mam hlavni sobor index.swf, do nej a do urciteho okna (plochy/ramecku) napr MC "target" nahravam externi flash, tento flash vsak obsahuje scroll bar, ktery se aktivuje neviditelnym posuvnikem pomoci prikazu rollover a deaktivuje pomoci prikazu rollout. samozrejme, jak jsem se uz na internetu docetl, funkce externiho souboru, pokud jsou zde pouzity prikazy root v hlavnim souboru nefunguji, take jsem se neco docetl o levelech, ale nikde jsem bohuzel nenasel ukazku prikazu pro pouziti levelu s umistenim do urcite plochy ("target") - nebo pokud je i jine reseni prosim i o popsani jineho - kde by se mi vsak muj externi flash choval presne, tak jak je zhora popsano


2) opet mam externi soubor nacteny do hlavniho souboru a urciteho okna (ramecku) MC "target". externi soubor obsahuje tlacitka, ktera by mela nacist dalsi externi soubor ale opet do hlavniho souboru a do urciteho okna napr. MC "target2" - jak toto prosim udelat?


3) pro stranky nepouzivam zadne zvetseni - v hlavnim souboru mam v prvnim snimku prikaz

Stage.scaleMode = "noScale";

co bych musel pripsat kdybych chtel stranky zvetsit napr. na 110 procent




dekuji
blbl
Profil *
tak to m
char
Profil *
na bod 1 sem nasel odopoved: staci na prvni jaky koliv snimek vkladaneho - externiho swf hodit akci:

this._lockroot = true;


pak vse funguje bez problemu,

ale v mem pripade jen castecne - jak mam nad neviditelnym posuvnikem prikaz rollout pro deaktivaci rollovani (najetim mysi nad neviditelny posuvnik se zaktivuje skrolovani, opustenim mysi prostoru nad posuvnikem se rollovani deaktivuje). V pripade, kdy vsak tento soubor nactu do hlavniho souboru, tak pri vysledne animaci se mi skrolovani deaktivuje, az pri opusteni kurzoru mysi celou plochu hlavni animace - co s tim??????
flz
Profil
co tak sem dat skript toho scrollu?
Anonymní
Profil *
script pousuvniku:

onClipEvent (load) {
_root.koeficient = _root.length/(_root.window._height - _root.length - 1.5*_height);
_root.top = _y;
_root.left = _x;
_root.right = _x;
_root.bottom = _y+_root.length;
}

onClipEvent (enterFrame) {
if (_root.dragging == true) {
_root.window._y = _root.nullpos - (_y - _root.top)/_root.koeficient;
}
}



script tlacitka:

on (rollOver) {
startDrag ("_root.scroller", false, _root.left, _root.top, _root.right, _root.bottom);
_root.dragging = true;
}
on (rollOut) {
stopDrag ();
_root.dragging = false;
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0