« 1 2
Autor Zpráva
Zahon
Profil
XXX
Já teda nevím, ale myslím že jsi tady ještě nezažil bouřlivou diskusi... (zkus si vyhledat např. HTML x XHTML, to si teprve počteš ;-) )
Ale něco k tématu.. Flash není špatný jako technologie, bohužel na většině stránek kde je použit, je použit naprosto zbytečně a jenom otravuje uživatelům život. Instalací nové verze flashe začínaje a zbytečně dlouhým načítáním konče. Nehledě na to, že pokud vím z hlediska přístupnosti je na tom poměrně mizerně. A když už jsem u toho, z hlediska použitelnosti, čím víc toho na mě na stránce bliká a tak, tím méně toho přečtu a tím méně se toho dozvím. A web tu je snad od toho abych se něco dozvěděl. Nebo se mýlím? ;-)
A ještě něco, když se mi menu úžasně animuje a kvůli tomu se mi otevírá 2-3 vteřiny můžu z toho vyrůst... Většina uživatelů, aspoň dle mých zkušeností, potřebuje informace rychle a nějaké parádičky okolo je až tak moc netrápí. Stačí když stránka budí v návštěvníkovi pocit důvěryhodnosti. A proto, zůstaňme u starého dobrého (X)HTML.
Bubák
Profil
Webstránku jde prohlížet v mnoha prohlížečích, je poměrně velký výběr: Elinks, Firefox, Internet Explorer, Konqueror, Linx, Lynx, Opera, plus všelijaké klony. Každý si vybere podle svého gusta, třeba i několik prohlížečů.

Ve flashi mi Pan Tvůrce vnutí ovládání, jaké se mu zlíbí. Děkuji, nechci, ať si ten flashinet strčí za klobouk. Jak psaů Timy, působiště flashe je jinde.

Klepnutím aktivujte a použijte ovládací prvek - u toho zažívám orgasmus, pokud flashinetové menu, tak mnohočetný ;-)

Se sekretářkami bude třeba taky něco udělat, aby konečně přestaly psát dokumenty Wordu, a přešly na PowerPoint!
DoubleThink
Profil *
...u toho zažívám orgasmus

Z marketingového hlediska velmi cenná informace, píšu si...

Snad to nebude znít jako klišé, ale nejsou špatné flashe, jsou jen špatní flashaři
G.M.Kenny
Profil *
Prosím tě L.R. http://mavin.enachod.cz/ jak si u tohoto dosáhl kompletního resize stránky v exploreru? Taky by se mi to hodilo a nevím jak na to !!! Díky
Anonymní
Profil *
nejsou špatné flashe, jsou jen špatní flashaři

Naprosto souhlasim. Opravdu,je to tak a tento pocit zazivam cim dal vic,pri brouzdani ceskym internetem.

Pro vytvoreni kvalitni flashove prezentace totiz musite umet vic nez jen klikat a okopirovavat animacni postupy. Myslim,ze kdyz uz zacnete,jako tvurce webu pouzivat flash,meli by jste umet (x)html+css (a nejlip i javascript nebo VBscript),aby jste mohli vytvorit po informacni strance plnohodnotnou nahradu prezentace. Flash neni pro sdelovani kvanta informaci,ale je pro ohromeni a treba i sdelovani informaci libivejsi formou(pro priklad pomoci animaci). Flash je jen takova tresnicka na dortu -mozna doplnek- pri tvoreni internetovych prezentaci a proto je asi take zarazovan do skupiny Rich Internet Aplications.
dredie
Profil *
Hi vsichni antiflashisti (nebo jaxe to...), tohle je bastract z knizky "FLASH WEB DESIGN" z nakladatelstvi Taschen (jeslti vam to nic nerika, jedna se o velmi zname nakladatelstvi zabyvajici se literaturou o umeni, designu a mode)... jen si to prectete

The power of Flash

Many of the web's most eye-popping sites are created using Flash, a program which allows for total creative freedom and maximum interactivity. In its early years, Flash was used mostly for artistic and design sites, but more recently large corporations - even Citibank - have turned to Flash. This guide rounds up the very best and most innovative sites using 100% Flash navigation, including Nike, Adidas, Bacardi, Shrek, Nintendo, Playstation, Ford, and Honda. Also featured are two case studies and an introduction by Rob Ford, the creator of Favorite Website Awards

A ted mi reknete: jestli je flash tak spatny, tak uplne hrozny, tak strasne nahovno, tak proc proboha firmy jako je adidas nebo ford nebo sony maji neco delane kompletne ve flashi????

Myslim ze se bojite, protoze od html k flashi je to dost skok, hlavne zapojeni grafiky - je fakt ze tukanim tagu se photoshop ani illustrator nikdo nenauci :)


FLASH 4 EVER! :D
dredie
Profil *
btw.: jen delejte veci pro flash player 8 a vys, at nekdo tlaci na ten technologicky pokrok, jinak tu budem porad v IE4 atp :))))))
Anonymní
Profil *
Myslim ze se bojite,

jsem autor minuleho prispevku a flashe se nebojim,fandim mu a tvorim v nem ruzne prezentace i doplnky pro mnou vytvorene prace na internetu.. Mas pravdu je to skok,popr. co do programovani,psani actionscriptu je opravdu mnohem tezsi nez psani html tagu(ale ne zas tak tezke,jen trochu;),ale jak jsem rekl flash je jen dalsi stupinek v tvoreni atraktivnejsich prezentaci na internetu..
Nemo
Profil *
Myslím že tyhle kombinované stránky nejsou špatný :) http://www.harley-davidson.com/. Kus flash, kus html, jak je potřeba... a je to fajn
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0