Autor Zpráva
Panenka
Profil *
Ahojte vsichni,

chci se zeptat na takovou hloupost, do animace nahravam externi texty, s tim neni problem kodovani UTF8 a tak uz mam za sebou :), ted by se mi ale libilo, kdyby se ta textova pole prizpusobovala delce toho textu, tedy pokud bude na 6 radku, aby melo textarea 6 radku a pokud na 1 pak aby melo jen jeden. Jde to vubec? Nejak zachatit pocet pismen v txt a dle nej nastavit velikost pole?

diky moc za pomoc
P.
flz
Profil
pocet znakov v textovom poli (dynamic a imput) zistis nieco.length;

inac tento problem (s tymi riadkami) momentalne riesim aj ja... bez uspechu, takze vela stastia :)
Panenka
Profil *
diky za radu, taky uz sem o kousek dal:
// textfield
_root.createTextField("texts", 1, 0, 0, 150, autosize);
with (texts) {
border = true;
borderColor = 0x000000;
multiline = true;
wordWrap = true;
autoSize = true;
text = "zkusebni text zkusebni text zkusebni text zkusebni text zkusebni text zkusebni text zkusebni text zkusebni text ";
}

to funguje dobre prave az na ty radky - pokud vysledek otevru v browseru a aktualizuju obcas nacte text pole s jednim radkem a dasli ukaze az po kliknuti mysi na pole, nebo je uze vsechny hned a bez kliknuti ale podle jakyho klice fakt jeste nevim ... Nevis nekdo?
Panenka
Profil *
tak urcite spatne ale funguje to - pridala sem
var textsLength = texts.length;
_y.size = textsLength/5;

nevim jak to prechroustava flash, ale ve vysledku zobrazi vsechny radky hned :)
Ale jak to pole zanimovat, to nevim :( zkousela jsme text._alpha = 20 ale ani tu hodnotu alpha falsh nevidi. Je to tim, ze mam nadefinovanou barvu pozadi a jinak styluju pres css?
Panenka
Profil *
tak porad zkousim, ale nejak mi to nejede, nevite kde mam chybku? chtela bych aby se alpha zvysovala az na 100.

back._alpha = 0;
_root.onEnterFrame = function() {
if (_root.back._alpha<=100) {
_root.back._alpha = +10;
}
};

dik
flz
Profil
co je "back"?

ja by som ten skript napisal takto

back._alpha = 0;
_root.onEnterFrame = function() {
if (_root.back._alpha>100) {
delete onEnterFrame;
} else {
_root.back._alpha = +10;
}
};

ale toto funguje len pokial je instancia "back" MC
Panenka
Profil *
a back MC je! moc dekuju
P.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0