Autor Zpráva
CiBLI
Profil *
Potřeboval byhc udělat jednu věc.. Mám tlačítko, když na něj najedu přehraje se animace (MC), kterej je v něm, potřebuju ale udělat aby když z něj odjedu aby se animace přehrála na zpátek, aby se tlačítko vrátila do původního stavu..(např. najedu na tlačítko v podobě vlaku a kolejí, vlak se rozjede, potom přesunu myš mimo tlačítjko a vlak se plynule vrátí na začátek.)
Hanz
Profil
CiBLI
Udělej jeden MC do kterého dáš rozjezd vlaku i zastavení. Dej stop(); na první snímek a tam kde vlak začíná zastavovat(zárověň tam končí rozjezd -> no prostě tam kde by ta animace šla pospátku).
Teď na něj dej tohle:
on (rollOver) {

this.play();
}
on (rollOut) {
this.play();
}
CiBLI
Profil *
ale já potřebuju aby v ten okamžik když dám myš pryč nap.ř vlak je v 1/4 cesty, aby se vlak vrátil naspátek z toho másta kde skončil....
CiBLi
Profil *
ten vlak byl jenom příklad kdyžtak se koukni sem na tam mám hvězdy chci udělat aby se po přejetí myši mimo tlačítko hvezda zase uzavřela....
Hanz
Profil
Tak tam dej tohle:
on (rollOver) {

play();
}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(40-this._currentframe);
}
CiBLi
Profil *
sakra dal sem špatně lomítko tady to je
Hanz
Profil
Ten odkaz ti nefunguje
Hanz
Profil
Jo sakra zapomněl jsem dodat že to číslo (40) ---> tam zadej celkový počet snímků v animaci.
Musíš to mít přesně půl na půl (půl rozjetí hvězdy a půl zase zpátky)
CiBLi
Profil *
super fungueje ale podruhý když na to najedu tak to blbne hvezda se nerozjizdi
CiBLi
Profil *
Great! už sem to vyřešil na poslední snímek sem dal gotoandplay(1) a de to!!!
CiBLi
Profil *
sorry gotoandstop(1)
CiBLi
Profil *
ted by to chtělo ještě když se ta hvězda vrací a najedeš zpátky na ní aby se zase začala roztahovat :-)
Hanz
Profil
CiBLi
Nechce se mi nad tím přemýšlet. :o) Nějak to de vypočítat. To "_currentframe" ti zjistí na kterém snímku máš teď animaci. Bude to podobně, ale počítat se to bude jinak. Věřím že na to přijdeš. Jestli ne tak až budu mít čas (asi někdy zítra) tak se ti na to podívám
CiBLi
Profil *
jo snad na to přídu jinak dík za pomoc jak na to
Hanz
Profil
CiBLi
Že mi to nedošlo hned! Bude to takhle:
on (rollOver) {

if (_currentframe>10) {
gotoAndPlay(20-_currentframe);
} else {
play();
}
}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(20-this._currentframe);
}
Hanz
Profil
A sakra zase jsem zapomněl! Místo té desítky dej přesně půlku poštu všech snímků a místo dvacítky počet snímků celkem.
CiBLi
Profil *
dík ale už jsem to udělal sám jinak :-)
Hanz
Profil
CiBLi
Tak nic no. Doufám že jsem, ti aspoň trochu pomoch :o)
CiBLi
Profil *
jo určitě nakonec jsem stejně udělal to co jsi mi poradil...je to totiž jednodušší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0