Autor Zpráva
Ladza
Profil
Ahoj, prosím vás jak dostanu proměné udělané v php do flashe...pouzivam tridu load vars ze sendAndLoad...

jenze :
muze ta promena byt nekde schovana ve scriptu php?mam ji v podmince, aby kdyz je true bude promena="true" a kdyz je false tak promena="false"...no a hacek je v tom ze kdyz napisu ve flashi

load_vars.onLoad=function() {
promena=load_vars.promena;
}

//jestli tam mam preklep, tak je to tim ze to pisu z hlavy, ve flashi to mam dobre....

no a tu promenou to proste nenacte:-( ma byt ta promena v php kdyz tak v nejakym formatu?neco jako $_POST['promena']

protoze zpatky do flashe se mi dari nacist jen ty promene, ktere mam v tom scriptu ve flashi...ty ktere odesilam....ty co jsou jen v php a chci je prenyst do falshe proste nefungujou :'( dík moc
Boy
Profil
Celý fígl je v tom, že flash prostě nemá šanci zasáhnout do serverové komunikace (nemůže pracovat za běhu php), ale pracuje už s vygenerovaným souborem. Takže pokud máš v php něco jako tohle:
<?

$vysledek = 20*15;
?>

Tak abys ji dostal do flashe, tak ji stačí vypsat pomocí funkce echo() nebo print() ve tvaru: &nazev_promenné=hodnota_promenne& Výsledek by tedy vypadal takto:
<?

$vysledek = 20*15;
echo "&vysledek=".$vysledek."&";
?>
Ladza
Profil
Dik jdu to vyzkouset, ale jsem si jist ze to bude fungovat:-) jo ja o zkousel s echem, ale nejak sem to mel jen echo "$promena='.$_POST['pormena']; a to nefakalo:-D tak jdu se do toho pustit...
Ladza
Profil
Sakra tak nejak mito nejede, ten scipt v php mam stejne jak ty .....to bude dobre...vypisuje to spravne promeny, kdyz dam testovat jen ten script, ale do flashe se to nedostane, jen se to dokutali promene tam a zpatky se uz nevrati....



//takhle to mam ve flashi
var load_vars:LoadVars = new LoadVars();
load_vars.login = _root.Nicklogin.text;
load_vars.password = _root.Password.text;
load_vars.sendAndLoad("login.php", load_vars, "POST");
load_vars.onLoad = function() {
zkontrolovano_data = load_vars.vysledek;
};
_root.data.text=zkontrolovano_data;
if (zkontrolovano_data=="ok") {
root.gotoAndStop(28);
} else if(zkontrolovano_data=="bad"){
root.gotoAndStop("Anonym");
}
}
Ladza
Profil
sakra furd se mi to nedari z provoznit...udelal jsem si i cvicny textovy pole ve falshi, abych vedel jestli se ty promene nactou a je problem urcite na strane flashe, kterej je nenacte....php...mi promenou vytvori a je spravne, a flash si ne a ne dat rict...
print "&zkontrolovano=".$zkontrolovano."&"; tohle mam v php....snad je to dobre:-D a zkousel jsem to i s tim echo... no a ve flashi, amam to c vidite vis, a fnuk, :-D
Boy
Profil
Nechceš poslat celou složku se všemi soubory? (stačí ty pokusné) A já se pokusím najít tu chybku.. bude tam určitě nějaké blbá, malá chyba.
Ladza
Profil
ja uz ji nasel...neni tam chyba.....proble je v tom ze server to nestihne udelat tak rychle, aby to zpracoval....on nestihne zkontrolovat databazi a hend jeste vytvorit promenou, aby ji poslal....kdyz sem tu promenou


"&zkontrolovano=ok&";

napsal jako uz z hotovym vysledkem tak to udelalo dobre...prroste nebo kdyz sem ji dal pred ten script nez se to zacne kotrolovat...urcite je to dobre, jen to potrebuju ve falshi natahnout...aby to stih nacist...nemas nejakej napad?dik moc...
Ladza
Profil
Safra me nic nenapada....php script funguje jak ma....jen flash pracuje moc rychle a nemocna na to nez se ten script ukonci a odesle promenou...nemate nekdo nejakej navrh...diky moc
Boy
Profil
Zkus toto:
var my_lv:LoadVars = new LoadVars();

my_lv.onData = function(src:String) {
if (src == undefined) {
trace("Error loading content.");
return;
}
content_ta.text = src;
};
my_lv.load("content.txt", my_lv, "GET");
Boy
Profil
myslím že tahle stránka z manuálu řeší tvůj problém:
http://livedocs.macromedia.com/flash/8/main/wwhelp/wwhimpl/common/html /wwhelp.htm?context=LiveDocs_Parts&file=00002333.html
Ladza
Profil
Takže jestli tomu rozumím....odešlu data do php sciptu ten jej zpracuje....

po odeslání ve flashi dam ten script co píšeš, kde po načtení dat onData(je to po načtení ne?) pokud retezec src bude undefined, vypíše to chybu, pokud ne, tak textove pole = retezci src

a po tom se nacte promena z php je to tak?

no dik moc, sand to uz bude fugovat....hned rano na to skocim...diky ti
Boy
Profil
Lepší by bylo si přečíst celou tu manuálovou stránku, na kterou jsem ti dal odkaz.
Ladza
Profil
Funguje to paradne, jen mam rpoblem,abyto vypsalo jen tu promenou....me to totiz vypisuje celej meta tag a potom az vse co je z echem....a to me trochu stve, ael myslim ze si i tak s tim vystaacim...
mam to takhle


on (click) {
_global.prenos = _root.Nicklogin.text;
var load_vars:LoadVars = new LoadVars();
load_vars.login = _root.Nicklogin.text;
load_vars.password = _root.Password.text;
load_vars.sendAndLoad("login.php", load_vars, "POST");
load_vars.onData = function(src:String) {
if (src == undefined) {
trace("Error loading content.");
return;
}
_root.data.text = src;
};
load_vars.onLoad = function() {
zkontrolovano = load_vars.zkontrolovano;
};
}


a diky ti moc....nejradsi bych te zulibal :-D

p.s je mi jasny ze chyba je v poslednich radcich , kdy se snazim jen nacist tu promenou...nema to tam zadnej smysl
Ladza
Profil
Sakra furd nemuz prijit na to jak z toho vytahnout jen tu promenou a ne celej retezec...kdyz pouziju ten script vis, tak se nacte vsechno do testaku ja chci jen nednu promenou zphp

prevdl jsem si to teda z retezce na beleaon



var load_vars:LoadVars = new LoadVars();
load_vars.login = _root.Nicklogin.text;
load_vars.password = _root.Password.text;
load_vars.sendAndLoad("login.php", load_vars, "POST");
load_vars.onLoad = function(success:Boolean) {
if (success) {
_root.data.text = load_vars.zkontrolovano;
} else {
_root.data.text = "bad";
}
};
}


ael nejak ti nefunguje, vypise to undefined, coz vubec nechapu, ani to bad to nevypise.....nevíte costím?díky moc za vše
FlashManiac
Profil
a nemohl bys to udelat tak ze bys tomu PHP skriptu zada at vytvori uplne novy TXT soubor jenom s tema udajema co potrebujes takze by obsahoval jen veci typu:
&promenna=promenna

a ten následne nacital pomoci loadVars?
Ladza
Profil
nad tim sem premyslel, ale kdyz se to napojuje na databazi...meni problem udelat txt soubor, ale myslim ze tadyto neni vhodny...a takhle to uz i funguje...konkretne to co psal boy......ale nenacte to jenom promenou, naste to celej retezec, ja bych jen potreboval vedet jak to upravit, aby to nacitalo jen tu promenou...
Anonymní
Profil *
Hmm, tak z php se mi to furd nedari distat...jdu teda zkust to cs radil flash maniacu....bude to takovy pomalejsi, ael snad to bude fungovat..
Ladza
Profil
Tak tohle mi taky nějak nefunguje, do spuboru to zapisu v pohode, ael mam furd stejnej problem......falsh odesa promene, ty si porovnaji s adtabazi...a vypsie promenou script php(kterou jsem teda zksuil i zapsat) vse mam spravne.....


jenze flash to hned chce nacist, a nestihne to,...proto to vraci undefined...kvuli tomu sem to chtel proste aby to nacet az se nacte cela promena...

nejlepe by to bylo kdyby rovnou z php at to nemusim brzdot zapisem do textaku...

tak jsem pouzil jak mi poradil BOY




var my_lv:LoadVars = new LoadVars();

my_lv.onData = function(src:String) {

if (src == undefined) {

trace("Error loading content.");

return;

}

content_ta.text = src;

};



ale tady je problem, že to vypisš celej php script tj.meta tagy, a pak vsechyn prikazy echo..... + navic to tam da mezery...což je ten nejvetsi problem...jak prosim vas tam nactu jen tu jednu promenou, ....


dekuju moc, nevim si stim vubec rady..
Boy
Profil
Na to je právě událost onHTTPRequest
Ladza
Profil
no, ja uz to udelal pres ten txt soubor...Ja to tam nejak nepochopil...a snazil jsem to nejak posefovat.....ael neslo to, ted uz to faka.....:-) ale v budocnu na to mrknu at se zas neco novyho naucim:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0