« 1 2 »
Autor Zpráva
brizzan
Profil
Zdravím..zajímá mě váš názor...
1)Chci tvořít web přímo ve flashi(neresme ted proc sem si vybral flash)
A zajímá mě které rozlišení monitoru je asi nejpoužívanější(ja mam 1024x768)....chtel bych aby web byl od okraje k okraji-zkousim teda vytvorit swf v rozlišeni 1000x600....predtim sem daval 800x600...co vy na to...co bude nejlepsi..
2)Je u tohoto webu lepší tvořit sekce v jednotlivých SCÉNÁCH a nebo stačí ve SNÍMCÍCH...
vytvoril jsem totiz zakladni scenu(nazev:movie) a scenu pro sekci clenove(clenove)...vsechno fungovalo jak melo..ale pak sem vytvoril dalsi scenu pro downloady a neak se to vsechno zvrtlo tak ze kdyz jsem kliknu na tlacitko na scene movie ktere melo zacit prehravat scenu clenove tak se mi zacala prehravat scena downloady...myslite ze je to tim kdyz jsem si tu scenu downloady vytvoril a posunul ji v poradi na druhe a ne na treti misto?
Myslel jsem ze kdyz na tlacitko dam kod:on (release) {
gotoAndPlay("movie", "start");
}
Tak se mi zacne prehravat scena movie snimek start a ze nezalezi jestli zminena scena na jinem miste nez predtim...
brizzan
Profil
A tak myslite ze je lepsi v tomto pripade tvorit pomoci snimku nebo scen..doted sem si myslel ze je to jedno a spis jsem chtel uprednostnovat to ze scenama....je to neake divne
Steve
Profil
brizzan
ad 1) nejlepší bude, když vytvoříšnějakou přijatelnou velikost (osobně dělám 750x500) a při exportu v záložce html nevybereš pevnou velikost v pixelech, ale velikost v procentech, tedy 100% x 100% to udělá to, že ti flash vyplní celé okno prohlížeče.
ad 2) Osobně když dělám prezentaci ve flashi, tak mi většinou zabere celé dva snímky (1. frame=preloader, 2. frame=zbytek)
brizzan
Profil
Diki za odpoved....pockat jenom dva snimky? A co ruzne sekce...to delas jak...to se ti jako vyjde do jednoho snimku?...jak chcu pouzit pri vytvareni toho webu i Tween pro pohyb MC
Steve
Profil
brizzan
skutečně, nepřepsal sem se, jediné dva snímky. Sekce jsou v movieClipech, které postupně odkrývám a zakrývám. Pohyb řeším pomocí skriptu, výsledný soubor je tím pádem mnohem menší.
brizzan
Profil
Aha...tak tohle umet tak by mi to usnadnilo asi hodne prace..bohuzel jsem zacatecnik a chtel sem to resit takhle...
brizzan
Profil
Nechcu te neak moc otravovat ale mohl bys mi dat neake tipy na odkazy webu podle kterych ses flash ucil( vynechme prosim flash.jakpsatweb.cz)....ja osobne jeste chodim na jaknaweb.com kde je toho taky hodne....a je to tam hodne dobre vysvetleno
Boy
Profil
Podle mě by pro tebe byla lepší nějaká knížka, jelikož zatím na českém webu není pro flash nic tak komplexního jako pro HTML jakpsatweb.cz Nicméně nejlépe se bez knížky naučíš prostým zkoušením a tím, že pokud něco uděláš podle tutoriálu, tak pochopíš každou jeho část a neřekneš si "Funguje to a to ostatní mě nezajímá".
brizzan
Profil
Boy
Vsak takhle postupuju od zacatku..me akorat zajimalo jestli nekdo neví o neakém dalsim webu ktery se flashem zabyva hodne dopodrobna...nic...dekuju za rady..budu asi pokracovat dal v hledani a zkouseni tutorialu...a podivam se v knihkupectvi po neake prirucce...doufam ze neco sezenu...
Ladza
Profil
s tim odryvanim se da funkce _visible=false/true;

na button pak das

on(click){
instancebuttonu._visible=false;
}
brizzan
Profil
Landza
Diki moc..ale zatim to asi nebudu umet pouzit..teprve zacinam...prosimte co je to ta instance...co tam mam misto toho dosadit?
Anonymní
Profil *
skus jít semhle:
Tady
flz
Profil
brizzan
skus pozret toto http://www.flz.sk/jpw/kostra_webu.html (zdrojak)
brizzan
Profil
Anonymní
flz
Dekuju vam za odkazy....ten web programujte.com-ten znam ale neak sem na nej zapomnel
to flz:
Diki...jestli jsi to delal kvuli me tak tisicere diky...uvidim jestli to pouziju....muj web sice nevypada takhle ale bude se to hodit..dik moc..
brizzan
Profil
flz
P.S. www.flz.sk ...to je fakt mooc dobry...moc se mi libi..ten design i provedeni...
flz
Profil
brizzan
je jedno ako tvoj web vyzera, ten priklad je len ukazka asi najjednoduchsej (fuj ake slovo :D) stavby webu a podla mna aj jednej z najlepsiech. moj web je robeny rovnakym sposobom + dake finty.
dik za chvalu btw. :D uz by som ten web mohol aj dokoncit, ze ano :)
brizzan
Profil
flz
Libi se mi na tom webu ze je to zase neco jineho..je videt ze mas fantazii...
brizzan
Profil
No neska jsem byl ve meste a narazil jsem na naky prirucky o flashi...ale bylo jich vic...tak se chcu zeptat jestli nema nekdo z vas s nakou zkusenosti... Videl jsem tam nakou o flashi MX...je to moc jine jak Falsh 8?
flz
Profil
prelozenu knizku o flash 8 som este nevidel, ale bude tam to iste ako v knizke o flash mx04 + nove bitmapove efekty a veci okolo zoho. vzhladom na to, ze flashplayer 8 este nieje standartom, tak knizka o mx04 bohate postaci. mimochodom, najlepsie finty sa naucis na nete.
brizzan
Profil
Mel bych dalsi otazku..je mozne nejakym zpusobem importovat do flashe obrazek formatu png...mam neco jako takovou sablonu kterou dam pres pozadi tak ze mi vytvori takovy jako kdyz okousany ramecek...ale kdyz to ulozim jako gif nebo jpg tak to neni ono..spravne to vypada pouze jako png-24 ale ten mi nejde importovat..je to mozne neak to zvladnout..treba neexistuje na to nejaky plugin bo tak neco?
Diky
flz
Profil
brizzan

teraz myslis importovat skriptom, alebo klasicky importovat do kniznice rucne?
brizzan
Profil
Normalne rucne...do knihovny..
flz
Profil
tak potom neviem preco by ti to nemalo ist. staci dat File>Import to Stage a hotovo
brizzan
Profil
No nejde to..jo a driv sem delal pro kamosa prehravac hudby...to sem ten song v klidu importoval do knihovny..ted kdyz to chcu dat importovat(ten zvuk) tak mi to napise: Jeden nebo vice souboru nebyly importovány,protoze byl problem s jejich prectenim....to same s tim obrazkem...ale driv to slo..najednou to nejde...a to sem se nerypal nijak v nastaveni...nechapu to
flz
Profil
skus preinstalovat flash :/
brizzan
Profil
Hm...to si budu muset ale znova sehnat cd...no asi to bude jedina moznost
flz
Profil
brizzan
staci ak mas CD key, flash si stiahni z adobe.com
brizzan
Profil
No tos kamos to ma na cd..a cd key mam...ale flash je placeny..ten se neda jenom tak stahnout na adobe.com..nebo jo???
flz
Profil
stiahnis si trial, do neho ked vlozis CD key, tak sa odomkne na full
brizzan
Profil
Aha..no me kamos stahl normalne celou verzi(myslim pres torenty)...a k tomu sem si sehnal cd key..tak ono je to vlastne jedno jak to udelam..hlavne jestli to bude fungovat...jestli ne bych byl jak se rika "nekde"
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0