Autor Zpráva
lukas
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

chcem text a posuvnik,text je dinmamicky a nacitava sa cez loadVariables ako text.txt, posuvnik je je z UI komponentov.Problem je v tom ze nacita mi text ale bez diakritiky a posuvnik bez voditka.neviete niekto ako na kodovanie tohto textu?
JohnBruk
Profil
Tu věc s diakritkou vyřešíš tím, že na začátek - třeb do prvního snímku animace
vložíš tento příkaz -
System.useCodepage=true
to je vše-mělo by to pak už bezproblému jít...
K tomu posuvníku ti žel neporadím...musel bych to asi vidět...
tak aspoň něco :-/
Hanz
Profil
To s tím kódováním ti možná pomůže a možná ne. Jestli ne tak nazapomeň na to v jakém kódování ukládaš ten soubor. Doporučuju UTF-8.
Máš ten posuvník nastavený aby posouval zrovna to textové pole?
lukas
Profil *
dik JohnBruk ale nepomohlo to a Hanzi mam to tak nastave a a vsetko je oka posuvnik z UI komponentov si sam priradi to spravne textove pole a to kodovanie v UTF-8 to vaj viem ze v tom mam to mat ale kde sa to da prekodovat alebo ako skusal som to v textpade a tam to nejde je vobec nato nejaky textovy editor, jasne ze je ale ktory alebo ako sa tor robi,aj tak dik chalani.Ak mozete tak na icq napiste 291764943-luka25 dik
Hanz
Profil
lukas otevři si to třeba v poznámkovém bloku a dej Uložit jako a úplně dole je Kódování. Tak si ho vyber a dej uložit.
Hanz
Profil
Jo a jak to myslíš s tím posuvníkem, že si sám nastaví to pole. To není pravda. Musíš to nastavit ty.
lukas
Profil *
dik chalani ,Hanzi ja som to ukladal v textPade a tam taka volba nebola tak preto som sa pytal a k tomu posuvniku aj tak mi nejde a neviem co s nim.Inak ak scroolbar z UI komp. pretiahnes (nie doslova,hehe)do dynamictext pola tak ti vypise nazov pola v target textfield automaticky je to tak v mx2004. A nevies preco mi ho nezobrazuje?
lukas
Profil *
uz som nato dosiel aj ked je to cudne preco tak ale oka facha to ,dik
JohnBruk
Profil
kazdopádne to tam stejne dej....jak jsem ti psal... Jinak ta diakritika bez tohoto prikazu opravdu byva problematicka ...ja uz tento prikaz davam automaticky na zacatek kazde prezentace...
JohnBruk
Profil
a to kódování, jak psal Hanz - je na to treba dávat pozor...
lukas
Profil
no uz to mam a diakritika je oka ,dik aj to kodovanie som vedel len nejde to zakodovat v textpade
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0