Autor Zpráva
oogi
Profil *
Začínám s flashem, takže je to možná úplně blbej dotaz, ale našel jsem pár hotovejch skriptů a tam sou naházený několikavrstevný symboly do jedné vrstvy. Tedy v jedné základní vrstvě je skryto třeba osm vrstev jednoho symbolu. Umim vytvořit nový vrstvy, ale vždyzky se mi hodej do základního rozcestí... Jak je přesunout do nějaké jiné vrstvy?
Moc dík za odpoved....
oogi
Profil *
hmm, tak už sem na to možna přišel... když udělam část symbolu v nějaké vrstvě a udělám z něj symbol, tak ho mam v ty vrstvě a navíc mohu vrstvy přidavat... je to správně?

a jde nějak ty vrstvy mezi sebou prohazovat (hloubku) ?
XXX
Profil
vstvy muzes prehazovat jednoduse, a sice pouhym jednoduchym pretahovanim vrstvy nahoru a dolu. Jinak k tem vice vrstvam v jedne.. staci si vytvorit novy symbol, treba movieClip. v nem pouzijes vrstev kolik chces. ten se ti ulozi do knihovny a z ni jej muzes pretahnout na pracovni plochu do jakekoliv vrstvy. cely symbol bude v teto jedne vrstve, ale bude se skladat z mnoha vrstev. pak staci na pracovni plose na symnol 2x (rychle) kliknout a dostanes se do jeho editace a tam zase vidis ty vrstvy uvnitr jeho samotneho ;)
oogi
Profil *
Dik za radu s tema vrstvama a symbolama... je to celkem jednoduchy:)

Ted sem si vsak vytvoril flash animaci reagující pomocí Actionscriptu na klavesy. Mam tam dva symboly. Jeden na příkazy reaguje, druhej ne. Hledal jsem rozdily, a jedinej je, že u toho druhyho se mi u instance Scene1>Layer>Frame1 nezobrazuje "název" v závorkách <"název"> --- myslim že to slouži nějak pro identifikaci --- ale u toho prvniho to je a u druhyho ne...

Kde je chyba.... pls poradte...
oogi
Profil *
uz neradte... nahodne jsem na to přišel...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0