Autor Zpráva
oogi
Profil *
Mám dva dotazy:
1) Lze nějak nastavit podle kterého bodu bude klip rotovat (potřebuju aby to rotovalo kolem jiného klipu).

2) Mám vyexportovaný html soubor, v Mozille to funguje, ale v Exploreru se místonačtení SWF souboru objeví "ikonka" obrázku.
flz
Profil
1) daj si Free Transform Tool (Q), klikni na MC a hladaj maly biely kruzok (vacsinou byva v strede, alebo na rohoh), chyt ho mysou a umiestni ho kde potrebujes
XXX
Profil
oogi
2.) Nepouzivej na web vyexportovane html z Flashe. Vyexportuj si jen SWF a soubor html si vytvor sam. Jak do nej vlozis tve SWF najdes tady
oogi
Profil *
Označim klip, kterej ma rotovat, dam Free Transform Tool umistim bily krouzek na ten druhej MC, podle kteryho to ma rotovat, sice to zacne rotovat podle toho novyho bodu, ale ja potřebuju, aby to rotovalo podle tohohle bodu i v případ, že se ten MC posune...
což se mi zdá že nedělá....
XXX
Profil
oogi
je jasne, ze ti to pri posunu nebude rotovat kolem toho prvniho, protoze ten vztazny bod je porad na miste. Pokud potrebujes, at to rotuje porad kolem toho tvojeho prvniho, vytvor si jeden novy movieClip, do neho dej oba ty tvoje movieClipy tak jak je mas ted a neposunuj s tim, kolem ktereho to ma rotovat ale s tim novym, ve kterem más ty dva puvodní. tím se ti bude zaroven s tim prvnim posouvat i ten druhy a bude rotovat spravne ;)
oogi
Profil *
XXX
Dík za radu s tim html...

Sice to bude rotovat správně, ale tím se mi bude posouvat i ten druhej MC... Nebo ne???
XXX
Profil
No jasne ze bude... jinak to prece ani nejde. kdyz chces, aby ti ten druhy rotoval kolem toho prvniho, tak logicky kdyz ten prvni posunes, tak se musi posunout i ten druhy, aby kolem neho porad rotoval. Jestli to chapu spatne, tak to popis nejak lepe, co vlastne vytvaris ;)
oogi
Profil *
No, uz se v tom zacinam ztracet...
Snažim se udělat simulaci závodů autíček, aby auto pořád bylo uprostřed obrazovky a pouze se posunovala a otačela trat.
Pokud se trat posunuje a rotuje auticko, tak to funguje, ale ja chci aby se ta rotace autíčka přenesla na trat.
Tím pádem potřebuju aby trat rotovala podle auticka (stredu obrazovky) ....
XXX
Profil
Jo takhleee... no tak nechej auticko stat uprostred obrazovky, pohybuj jenom s trati a v onEnterFrame vzdycky pri natoceni trati ji hned zase vycentruj nastavenim vlastnosti _x a _y a nemel by byt problem.. nemusi to rotovat kolem auticka,ale vzdycky to tam muzes hned posunout
oogi
Profil *
To jsem zkousel, ale vycházej mi tam šílený vzorečky pro to vycentrování....
oogi
Profil *
Nejdou nějak zjistit v onEnterFrame po posunuti souřadnice toho bodu, podle kteryho ten klip rotuje?
XXX
Profil
No tak to ti nereknu... :( resil bych to tak, jak jsem napsal vyse
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0