Autor Zpráva
rado
Profil *
Caute .... super board .. :)

Mam problem, vie mi niekto poradit ako spravim roll out banner na stranke, ze sa vysunie cely
a potom sa zase zmensi na urcitu velikost a na kliknutie sa zase zvacsi?

Dakujem pekne za kazdu radu

rado
Hanz
Profil
rado
A chceš aby se vysouval celý jen po kliknutí?? Nebo i po najetí. Ja a vlastně ty tam píšeš že po kliknutí aby se zase zvětšil. --> já myslel že vždy když se klikne na banner tak mně to odkáže na nějakou stránku :o)
DoubleThink
Profil *
já myslel že vždy když se klikne na banner tak mně to odkáže na nějakou stránku

No u Flashových reklam je možné očekávat cokoliv.
Každopádně toto už s Flashem nesouvisí - je to uděláno pomocí JavaScriptu a DHTML
Hanz
Profil
DoubleThink
Šo by to sice udělat jen ve Flashi a při umisťování tomu nastavit průhledné pozadí, ale při načítání by to chvíli překrývalo okolí, takže plně souhlasím s tím DHTML a Javou.

No u Flashových reklam je možné očekávat cokoliv.
To je sice pravda, ale IMHO nebude mít potom to rozjíždění smysl. To aby se po kliknutí "nic" nestalo je "nepřirozené" a uživatel teda nebude očekávat že se ten bader bude po kliknutí rozevírat. Tím pádem ne něj klikne jen pokud ho zaujme nerozbalený. Ale to už je potom přece jedno jestli se rozbalí nebo to otevře novou stránku. IMHO to rozbalování strácí smysl protože toho uživatele jsme nalákali už když na něj kliká a největší hrůza nastane pokud po rozbalení se objeví něco co uživatele odradá. A nebo ho může odradit už to že se stalo něco jiného než očekával.

Hanz
DoubleThink
Profil *
při umisťování tomu nastavit průhledné pozadí

Takto to někteří opravdu dělají - já to oceňuji hlavně v Opeře (současná verze neumí wmode=transparent) - pak mám půl článku přikryto bílou plochou....a to se vyplatí.
rado
Profil *
chcem aby sa vysunul na kliknutie a ked videm z vysunuteho okna aby sa baner zmensil do povodnej definovanej velkosti
Hanz
Profil
Vytvoř si nový MoveClip a udělej v něm animaci zasunutí a potom zasunutí. (musíto zabírat snimky časové osy půlnapůl --> půlka vysunutí půlka zasunutí). A dej na první a prostřední snimek stop();
A teď dej na celý ten MovieClip tenhle script:
on (release) {

play();
}
on (rollOut) {
if (_currentframe<10 && _currentframe != 1) {
gotoAndPlay(20-_currentframe);
}
if (_currentframe>=10) {
play();
}
}


Místo dvacítky dosaď celkový počet snímků a místo desítky polovinu tvých snímků. Prostě ta polovina by mněla být ten snímek, který se bude zobrazovat při rozbalení celého banneru.

Hanz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0