Autor Zpráva
Slejdy
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Ahoj... ve flashi delam, uz nejakej ten rok, ale az ted zacinam komerecne a narazil jsem na problem.. Udelal jsem zakaznikovi flash web, kterej je co se tyce textu editovatelnej z externich textaku a obrazky tam jdou taky nahravat do konkretni slozky a pak se zobrazuji primo ve flashiv galerii atd., takze se da rict, ze mam ten web s administarci. Ale jde mi o to, ze zakaznik po me chce .fla (zdrojovy soubor) pri tom pro plny chod stranek mu staci swf, html a externi soubory, ktere jsem mu uz vsechny poskytl... fla se mi mu nechce posilat, protoze je tam proste know-how.. neni to teda extra naprogramovany web.. ale rozhodni to neni web typu on(release){
gotoAndStop(2);
}
tim chci rict, ze jsou tam ruzne vychytavky a nevim jeslti mu fla za 1) nemam poskytnout 2) mam ale za priplatek a nebo 3) proste patri do ceny a mam mu ho normalne nahrat... doufam, ze se tu najde nejaky zkuseny flasher a poradi mi.. btw odpurci flashe prosim nereagujte (pokud nebudete odpovidat na otazku) vase nazory casto vedou k hadkam.
Diky
XXX
Profil
Tenhle problem znam. Reseni je na tobe. Pokud mas to swf udelane dobre, takze se vse nacita externe a uzivatel si tak zvladne stranky sam aktualizovat, neni nutnost mu poskytnout .FLAcko. Problem je v tom, ze dneska neni problem si to swf rozkodovat a to tak dokonale, ze se dostanes ke vsem skriptum, vcetne tech, ktere jsou nacitane externe :(. Proto v pripade, ze to FLA neposkytnes, je dost mozne, ze si jej ona osoba stejne poridi. Pokud ted nevi jak na to, tak v okamziku, kdy reknes, ze ho nedas se o to zacne zajimat a zjisti, ze to neni problem. Z tohoto duvodu bych moznost vubec mu jej neposkytnout zavrhl, jelikoz ho chce. Je teda jen na tobe, jestli si reknes o priplatek ;) kazdopadne sve vychytavky proste momentalne nijak neuchranis. V okamziku, kdy se objevi na netu, tak se k nim kazdy, kdo tomu trosku rozumi, dostane... BOHUZEL :(
dredie
Profil *
XXX ma pravdu, nejlepsi cesta ven je vymyslet porad nove a nove vychytavky, takze az se dostanes na urcity high level tak i zdrojak bude lamam k nicemu, ptze mu nebudou rozumet :D

D.
Slejdy
Profil *
Oki diky.. asi mate pravdu. Nakonec mu ten zdrojak dam za hubicku (500,-). Co se tyce tech high levelu tak to mas pravdu, sam vim jaky to je, kdyz jsem se poprvy kouknul na opensource zdrojaky z levitated.net . Jsem nestacil koukat, teda furt se tam najde dost veci, ktery vidim, ale unikaj mi tam souvislosti a nevim jak presne fungujou.. ale ucenej z nebe nespad ;)
Kolda
Profil *
zdarec pls muze mi nekdo kdo umi delat web ve flashi napsat na ICQ 223-522-232 PLS pisnete
Kryton
Profil *
Co se týče zdroje fla...Poskytnout? V případě že ano doporučuji v okamžiku kdy máš všechno hotový přejmenovat projmený a funkce tak nesmyslně, aby nic nedávalo smysl, alespoň trochu to zmate a udělá to rozluštění obtížnějším. Já osobně fla neposkytuji... Nechápu proč by člověk co si nechá udělat za peníze stránky(předpokládám, že taková osoba asi flash neovládá) potřeboval zdroj - taky tudíž předpokládám, že nebude mít ani páru o tom že se dá swf rozkodovat.
Některý stránky co jsem ve flashi udělal fungují jako naprosto samostatná aplikace, snadno přestavitelná pro jiné účely. Už z toho důvodu bych byl blázen, kdybych zdroj poskytl(není třeba dočkat se toho, že ho někdo začne používat jako šablonu...fuj).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0