Autor Zpráva
Kikju
Profil
chcel by som sa vas spytať, ako by som mohol spraviť vo flashi niečo... ako.. nahodne spustenie pesniciek... mal by som napr. 2 pesnicky ktore by som chcel pustat... ale.. vždy aby sa spustila iba 1 a nahodne ktora.... raz 1. pesnička a raz 2. pesnička... ako by som to mal spraviť?
dredie
Profil *
math.random?
Kikju
Profil
a ako to srpaviť? ako dam interval a vpodstate ako mam spustiť 1 pesničku z 2 ? ako ich.... tam dam aby išla jedna a nahodne druha...
dredie
Profil *
function randRange(min:Number, max:Number):Number {
var randomNum:Number = Math.floor(Math.random() * (max - min + 1)) + min;
return randomNum;
}

potom volani funkce randRange(1,2) ti vrati nahodne cislo jedna nebo dva, podle ktereho pak urcis jaky song ti ma hrat

D.
Kikju
Profil
diky... skusim
Kikju
Profil
spravil som toto:

function randRange(min:Number, max:Number):Number {
var randomNum:Number = Math.floor(Math.random() * (max - min + 1)) + min;
return randomNum;
}

zvuk = new Sound();
zvuk.attachSound(randRange(1,2));
zvuk.Start(0,0);
zvuk.Stop();

natiahol zvuky do knižnice... dal linkage a... potom mam tie zvuky pretiahnuť na plochu... ale... ked pretiahnem obydva.. tak vždy sa spusti iba ten jeden, ktory som rpetiahol ako posledny... prečo?
Dredie
Profil *
pockej pockej to je nejake divne, ja konkretne se zvukem nepracuju, takze nevim jiste, ale zvuk.attachSound(randRange(1,2)) mi pripada trosku divne, nema nahodou byt v zavorce nazev toho zvuku? Pokud to funguje stejne jako attachMovie, tak to v zavorce musi byt string a ne number.... spis tam pomoci attach nakopni oba dva songy a pak udelej funkci if/else at hraje jeden nebo druhej.... ale nevim presne jak rikam se zvukem moc neoperuju (nebo spis vubec :)

D.
Kikju
Profil
no.. jas om prave nahradil nazov zvuku s tou funkciou ktora nahodi čislo 1 alebo 2 ... tie zvuky som nazval tiež 1 a 2 takže.. neviem prečo to nejde... :(
XXX
Profil
naimportuj si ty 2 zvuky do knihovny a do linkage dej pro jeden nazev zvuk1 a pro druhy zvuk2. Pak dej na prvni snimek hlavni casove osy skript:

var nahodnaPisen:String = "zvuk"+ (random(2)+1);
var pisen:Sound = new Sound();
pisen.attachSound(nahodnaPisen);
pisen.start();
Dredie
Profil *
4XXX: random? takovou funkci ani neznam ;)
XXX
Profil
4Dredie: Vidis to ;) Nikdo nemuze znat vsechny fce, ale tahle je paradni ;)
Kikju
Profil
ono... pusta to naraz tie pesnicky...
XXX
Profil
To je nesmysl, ja to nejdriv odzkousel a nakopiroval primo z Flashe a neni tam problem.Nemuze to spoustet 2 pisnicky, kdyz nacitas jenom jednu. Zkus to jeste jednou presne podle toho popisu ;)
Kikju
Profil
už to ide... ale.. iba ak je to samo... ale ak mam aj obrazok ktory blika.. tak mi to nejde... tu je fla suboru FLA SUBOR

nechapem.. ked som spravil len že som importoval pesničky do knižnice ap oužil tvoj kod.. tak to išlo.. ale ked som s mojich tamtych pokusov z tej animacii vymazal z knižnice pesničky.. a znovu ich natiahol a dal linkage tak to nejde
Dredie
Profil *
znovu ich natiahol a dal linkage tak to nejde
mas spravne identifier?
Kikju
Profil
čo to je identifier?
Dredie
Profil *
Kikju - to je to policko ktere vyplnujes kdyz zatrhavas export for action script v linkage - identifier = neco jako instance name, timto jmenem pak nazyvas symbol v knihovne pri attachovani pomoci action scriptu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0