Autor Zpráva
get10
Profil *
Čau!
Prosím,podle tohoto návodu jsem si vytvořil animované tlačítko, ale když jej chci použít jako tlačítko s funkcí "běž na snímek"
tzn. this.home.onRelease = function () {
gotoAndStop(8);
};
tak se tlačítko znehybní, když na něj ukážu, tak nic. Jen když na něj kliknu, tak se přesune na snímek 8, já ale potřebuju, aby tam ta animace byla.Pro lepší pochopení zase link.
Dík všem za pomoc!!!
andering
Profil
už jsem to pochopil :).... onRelease ... indikuje kliknutí na movie clip,button a následné odkliknutí
to co ty hledáš bude nejspíš "onRollOver" - při najetí na movie clip,button a "onRollOut" - při opuštění movieclipu,buttonu
get10
Profil *
takhle?



this.home.onRollOver = function () {
gotoAndStop(8);
};



teď když na to ukážu,tak to přejde na 8. snímek (bez nutnosti kliknutí)
takhle
onRollOver je přejetí donitř
takže pořád nic,i tak díky!
andering
Profil
no,já myslel že to pomocí rollOver a rollOut spachtíš :) ....

předpokládám,že máš animaci o 21 snímcích..přičemž samotné animování probíhá na prvních 20 ,... 21 snímek slouží ktomu aby se provedlo to co chceš aby se provedlo při stisku toho tlačítka...předpokládal sem že chceš při kliknutí první nechat najet animaci tlačítka a až pak provést akci.
Se samotným tlačítkem si budeš muset pohrát sám bo,nevim jak to umělec chtěl :)

vysvětlivky:
animace_zpátky = to co se děje když najedeš/stiskneš tlačítko
animace_vpřed = to co se děje když opustíš tlačítko



this.home.onClipEvent(load) = function () //inicializuje promměnou do stavu 0 (což v tomhle případě znamená animace-zpátky)
{SMER=0;}

this.home.onRollOver = function () //při najetí na tlačítko se nastaví animace-zpátky
{this.SMER=0;}

this.home.onRollOut = function () //při opuštění tlačítka se nastaví animace-vpřed
{this.SMER=1;}

this.home.onRelease = function () //při stisku tlačítka
{this.SMER=3}

this.home.onEnterFrame = function () //provede se každý frame
{

if (SMER==0) //když je nastaveno animace-zpátky
{if (this._currentframe != 1) //animace tlacitka-zpatky dokud neni tlacitko na puvodni pozici
this.nextFrame();}

else if (SMER==1) //když je nastaveno animace-vpřed
{if (this._currentframe != 20) [i]//animace tlacitka-vpred dokud neni tlacitko na konecne pozici jeho animace(20framu)

this.prevFrame();}

else if (SMER==3) //při stisku tlačítka
{this.play();} //timhle se nebude brat ohledy na stav tlacitka ale od sve aktualni polohy dobehne nakonec az k 21 kde je to co se ma provest pri stisku

}



takhle na večer nic lepšího nevymyslím (výmluva proto že píšu zbytečně složité scripty :)),netestoval sem to,takže doufam že to pojede...principiálně je to správně, ale neptej se mě jestli je to efektivní...:) pěknej den...
get10
Profil *
omg...Tak v tomhle, abych pravdu řek, se teda fakt moc nevyznám. Ja se v takovém složitém Action Scriptu nevyznám, neber to pls jako urážku, ale tohle je na mě moc. Máš prosím ICQ? Potřeboval bych si tam objasnit pár výrazů. Pro zrychlení uvádím svoje 256-415-582.
Jo a ještě sem zapoměl uvést to hlavní, negungovalo to. Hlásí to chybu
Scéna=Scéna 1, vrstva=home, snímek=7:Řádek 2: Ocekavano jmeno pole po '.' operatoru.

this.home.onClipEvent(load) = function ()

(2. řádek protože mám na prvním
stop (); 

Moc Ti děkuji, i když to nefunguje, zabralo Ti to určitě nějáký čas a dnes čas=peníze...
Kdyby jsi si mi ozval, byl bych za to moc ráááád!!Ale díííky i tak!!!
XXX
Profil
Nechce se mi divat na to, podle jakeho navodu si to delal, takze netusim, jestli dobre chapu tvuj problem. Predpokladam, ze to tlacitko vytvaris opravdu jako tlacitko, coz je uz prvni problem. Vyhodnejsi je pouzivat jako tlacitka primo MovieClipy, ktere maji mnohem vice moznosti.Jestli jsem to dobre pochopil, chces vytvorit tlacitko, ktere po najeti mysi prehraje nejakou animaci, napr zvyrazneni textu tlacitka. Kdyz z nej odjedes, tak probehne animace opacna, a kdyz na nej kliknes, skoci hlavni casova osa na snimek 8.

Rekneme, ze zvoje animace zvyrazneni textu a jeji opak budou mit kazda 5 snimku. Vytvor si novy symbol - Zvol movieClip. nejak jej pojmenuj. na prvnich 5 jeho snimku vytvor motionTween tve animace.Hned za ne dej na dalsich 5 snimku animaci opacnou. budes mit teda v tomto MovieClipu 10 snimku. Na prvni snimek a paty dej akci stop(); Pretahni tento movieClip z knihovny na pracovni plochu a pojmenuj jej jeste dole v panelu Properties v kolonce Instance Name jako tlacitko1_mc. Potom dej na prvni snimek hlavni casove osy skript:

tlacitko1_mc.onRollOver = function(){
this.gotoAndPlay(2);
}
tlacitko1_mc.onRollOut = function(){
this.gotoAndPlay(7);
}
tlacitko1_mc.onRelease = function(){
_root.gotoAndStop(8);
}


a to je cele ;)
andering
Profil
No jestli ti to stačí takhle tak fajn :) sám sem říkal že je to složité... ale u toho mého můžeš průběh celé té animace ovlivnit tím jestli si nebo nejsi na tom daném tlačítku... takže když nad tím jen přejedeš tak neproběhne celá animace tam a zpátky ale jen úsek úměrný tomu jak dlouho jsi na tom tlačítku byl...bohužel teďka nejdem doma takže jestli budeš chtít více infa ktomu mému, příp. korekci tak bohužel až v pondělí...a na icq budu bohužel až v pátek večer...jinak mz icq: 346178739



pro mě je to zábava takže ten čas nestojí za řeč...příjemný den andrew
get10
Profil *
OU!!!JE TO!!FUNGUJE TO!!!
A od dneska Te budu obdivovat ;-P
DÍKY TI MOC!!!! ALE OSTATNÍM TAKY, PROTOŽE SI NA MĚ VŮBEC UDĚLALI ČAS.
Takže děkuji vám všem za ochotu a pomoc!!!
Jen doufám, že to bude fungovat s více tlačítky zároveň,protože mám ty tlačítka dělané s "neviditelnou vrstvou" a je to komplet movie clip (kromě té neviditelné vrstvy) ;-)
Tak díky mockrát!S tímhle problémem jsem zápasil už dlouho a až jsem vůbec nevěděl, tak jsem sem napsal a vy jste mi pomohli.Ještě jednou děkuji, protože je to pro mě velice důležité a teď by už neměly nastat žádné problémy,kterým bych nerozuměl (teda snad).Tak dík!!! :-D
andering
Profil
No tak teda nevim jestli to bylo na mě nebo na XXX :), každopádně hodně štěstí a kdyby něco tak tady ti určitě pomůžem,pomůžu :)))
get10
Profil *
andering:no,ty si to poslal chvilku predtim nez ja...no chvilku,neco rozepisu,jen se mrknu na neco jineho,zactu se a tohle sem dopsal treba az po pul hodine ;-)
Plati to samo na vas oba,potoze vam dekuju a nedelam to jen ze slusnosti!
A fungovalo to od XXX,to tvoje sem taky zkousel,ale bylo to slozitejsi a nakonec to nejelo.I tak diky!
P.S.:Ted sem zas diky tomu hodne pokrocil ;-) )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0