Autor Zpráva
niky
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Když člověk přečte (a samozřejmě umí) knihu FLASH MX 2004 actionscript (Franklin, Makar), tak na jaké úrovni asi tak umí AS??
Díky
dredie
Profil *
cetals basic nebo advanced? ja jsem cetl asi pred rokem a neco advanced a rekl bych ze jsem se naucil asi tak 20% z AS... spousta veci tam proste neni.

Osobne i v AS vidim ruzne proudy kterymi se clovek muze ubirat - jednak animovani pomoci skriptu (a ted se tu bavim o goniometrickych funkcich pro simulovani slozitych pohybu, maticich pro 3D engine a celkovou fyziku), tak objektove orientovane programovani komplexnich aplikaci a samozrejme databazove a vubec datove orientovane aplikace vyuzivajici xtmhl, php, xml socket server atp.... a ta nkizka, o ktere se tu zminujes zahrnuje jenom vseobecny prehled potrebny k zakladnimu programovani v AS - proste takova zakladni skola ;).

D.
niky
Profil *
Tak to mě asi čeká ještě dlouhá cesta...
A to jsem si myslel že toho znám docela dost :D
Dík
dredie
Profil *
Cim vic se ucis tim vic zjistujes kolik se toho je jeste potreba naucit :)
Timy
Profil
dredie
"Cim vic se ucis tim vic zjistujes kolik se toho je jeste potreba naucit"
To je svatá pravda
Dredie
Profil *
4 niky: jeste jedna poznamka - z nejakeho zahadneho duvodu v te knizce co jsi zminovala (alespon ve vydani ktere jsem mel ja), nebylo obsazeno striktni typovani promennych a funkci - napr. misto

var myString:String = new String("cokoli")

se objevovalo poze

myString = "cokoli"

- tento fakt mne osobne nazacatku delal trochu problemy s pochopenim o co vubec ve striktnim typovani jde. Jenom takova poznamka - pokud ses s tim, kvuli te knize, jeste poradne nestekala, doporucuju pocheckovat na netu

D.
Dredie
Profil *
Timy
je to tak, mam pocit ze kdybych nechodil do prace a jenom se ucil od rana do vecera, tak ty materialy ktere mam mi vystaci na pul roku minimalne :D
niky
Profil *
Dredie

Já mám 1. vydání, takže to asi máme stejně... Ale když jsem někde zahlíd pouze myString = "cokoli", a přitom kolem většinou to bylo uváděno takhle: var myString:String = new String("cokoli"), tak mě to většinou vyvedlo zmíry proč zrovna teď nedeklarovali s var... :(

Chtěl bych se zeptat: existuje ještě nějaká "dobrá" kniha na AS (s trochu pokročilejší tématikou)?
Nebo když ty ses učil AS, tak jsi musel hledat znalosti pouze na webu??
Dredie
Profil *
niky: no ja osobne pouzivam video tutorialy, ktere se daji bud koupit (www.lynda.com, www.totaltraining.com), nebo se daji obstarat i jinak, ale to tu nebudu rozebirat (pouze pripomenu adresu www.torrentz.com, jelikoz tato stranka nelegalni neni,zbytek si musis dat dohromady sam :), jinak moje vyhoda spociva v tom ze v praci mame sponzorovany link, kde se nachazi 8000 titulu knih z IT sveta v online vydani.... z techto knih bych osobne doporucil:

Foundation ActionScript for Flash 8
by Kristian Besley, Sham Bhangal, David Powers and Eric Dolecki
Friends of Ed © 2006
ISBN:1590596188

Object-Oriented ActionScript for Flash 8
by Peter Elst, Todd Yard, Sas Jacobs and William Drol
Friends of Ed © 2006
ISBN:1590596196


Foundation ActionScript Animation: Making Things Move!
by Keith Peters
Friends of Ed © 2006 (400 pages)
ISBN:1590595181

AdvancED ActionScript Components: Mastering the Flash Component Architecture
by Antonio De Donatis
Friends of Ed © 2006 (584 pages)
ISBN:1590595939

Macromedia Flash MX 2004 Game Programming
by Craig S. Murray and Justin Everett-Church
Premier Press © 2004 (755 pages)
ISBN:1592000363

Building Database Driven Flash Applications
by Noel Jerke and Darin Beard
Apress © 2004 (422 pages)
ISBN:1590591100

...je toho mnohem vic. nicmene osobne si nejsem jisty, jestli se tyto knihy daji u nas sehnat.

D.

ps.: omlouvam se za adreaci tebe jako zeny, ten nick me zmatnul :)
niky
Profil *
To je v pohodě; nejseš první, kdo se takhle splet :D

Jelikož jsem měl docela problém sehnat i FLASH MX 2004 AS, tak tebou jmenované knihy v češtině asi určitě neseženu...
Njn, budu se muset poohlednout po nějakým videokurzu...
Díky moc za rady ;)
Dredie
Profil *
niky: no mnoho kvalitnich materialu v cestine bohuzel nesezenes....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0