Autor Zpráva
Dambo
Profil *
Zdravim,potreboval bych poradit.
Nactu si do sveho souboru nejaky externi klip swf. (napriklad jednoducha scena pozadi s animovanymi kapkami)..
klip se mi nacte,ale neni animovany....zobrazi se jako obrazek ,ale kapky nikde..
Hanz
Profil
Dambo
Ten kli s kapkama jsi dělal ty? Odhaduju totiž že bude problém v něm. Jestli jsi ho dělal nebo máš alespoň ten soubor *.fla tak se v něm podle mně odkazuješ zapomoci _root. Ne?
Dambo
Profil *
uf.necekal sem tak rychlou odpoved...

ne ten klip sem nedelal,ucim se podle knizky Flash MX Actionscript - oficialni vyukovy kurz pro pokrocile (D.Franklin,J.Makar) - 17.lekce :)
je k tomu cd s lekcema ..ja se podle toho potrebuju naucit to nacitani pro svuj vlastni web

ten zdrojak :

backgrounds = new Array("background0.swf", "background1.swf", "background2.swf");
function randomBackground() {
randomNumber = random (backgrounds.length);
loadMovie (backgrounds[randomNumber], "_root.background");
}
randomBackground();
Hanz
Profil
Dambo
To jo ten script je dobře, ale potřeboval bych spíše vědět jestli ten soubor co načítáš byl k té knížce (na tom CD) přiložen jako že tam má být nebo jsi ho našel někde jinde.
Dambo
Profil *
nn byl na tom cd...je tam i v swf i ve fla ...,ale kdyz ho spustim samostatne ,tak normalne jede...

me napadlo,jestli se tam do toho scriptu nema nekde pripsat Play()...no nevim co s tim,protze prave i v te knizce sem postupoval podle nich a oni to tam berou jakoze to funguje,protze dal uz se o tom nepise...
Hanz
Profil
Dambo
Podle mně by to mnělo taky fungovat. Mohl bys mi posalt oba soubory na email (ty *.fla) --> já se na to mrknu). Email najdeš v mém profilu (pod mou přezdívkou ten nápis MODERÁTOR)
Dambo
Profil *
dobre..poslano.
Hanz
Profil
Dambo
Přesně to co jsem psal nazačátku :o)
Zase jedna kniha plná chyb jak se dívám :o)
Chyby jsou ve všech těch pozadích. Otevři si je a všude kde vidíš napsáno _root (to jsem psal už nahoře) napiš this


PS: Stejně je to zajímavé. Člověk si koupí knihu, zaplatí za ní dost peněz a ještě v ní jsou chby.
Dambo
Profil *
ok..prepsal sem to a uz to jde..DIKY moc !

ps: jj mas pravdu docela me to zklamalo,kdybys to jeste cetl...uz v tech ukazkach v knizce sou chyby ,treba je tam kod ,zrovan u tohoto prikladu, kde se vyskytuje slovo BACKGROUND dostkrat...jednou tam nakonci neni S nekde neni D atd..jeste ze u toho aspon trochu myslim,ze me to napadne,ale jeste nejsu natolik dobry, abych objevil takovou chybu cos nasel ty...

diky


rad bych vytvoril prezentaci podobnou teto: www.mutovkin.ru nebo www.jkrowling.com

vim ze uz sou to profesionalni prace..ale snazim se ;) a jednou se to sand povede ..nejtezsi je pro me vubec zjisti to,jak na to...nebo jak to delaji..ale holt musim zkouset..:)
Dambo
Profil *
btw: radis i lidem pres icq? nebo radsi tady pres forum ?...kdybych se zas nekdy zakysnul ; ) ....ale zas bych te nechtel otravovat ..
Hanz
Profil
Dambo
Je mi vlastně jedno jestli radím přez ICQ nebo přez ttuhle diskusi.

Jo a další chyba, které jsem si všiml v tom kódu co jsi psal výše je zde:
loadMovie (backgrounds[randomNumber], "_root.background");

To _root.background nemá být v uvozovkách. Ono to sice pojede, ale je to vlastně něco jako validita u HTML. Jedeto, ale není to podle pravidel.
Hanz
Profil
Dambo
Jo a u těch stránek co píšeš nejde ani tak moc o ActionScript jako spíše o dobré animace a grafiku. A i tak nejsou moc dobré protože se moc dlouho načítají.
Dambo
Profil *
dobre..tak jeste jednou dik...

nejde mi najit tve icq cislo..skusim kdyztak pozdej ,nebo napisu sem.
Hanz
Profil
Dambo
Aha! Dobře že to píšeš. totiž už druhý kdo si na to stěžuje. Všiml jsem si teď že tam mám místo trojky čtyřku. Už jsem to zmněnil.
Dambo
Profil *
ehm..omlouvám se, že sem psal bez diakritiky,nějak sem se k pravidlům dostal až teď ;)
Hanz
Profil
Dambo
Ježiši kryste! Za to se omlouvat nemusíš. Za to ti nikdo hlavu trhat nebude. Jsou mnohem důležitější pravidla. Stejněc tady píše bez diakritiky každý třetí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0