Autor Zpráva
SHato
mam napísany skript o vytvorení textoveho pola:

createTextField("text_txt" +i, 1, 400, 300, 200, 100);

toto vytvorene pole teraz potrebujem naplnit.. ale ako ked je tam to i-cko (icko tam musi byt pretoze budem postupne vytvarat viac poli ktore su vnorene do cykla for s premennou "i")

asi takto:

for (var i = 1; i<=2; ++i) {
createTextField("text_txt" +i, 1, 400, 300, 200, 100);
//text_txt +i.text = "daaky text" ; //toto fungovat nebude... ako to mam spravne napisat ??..
}

....toto iste by som potreboval aj s createEmptyMovieclip...

diky
XXX
Nejdrive malinko odbocim. Proc to pojmenovavas text_txt1, text_txt2, atd...?? potom uplne ztraci smysl ten suffix _txt. Pokud jej pouzivas, mel by byt na konci a za nim uz nic, takze spravne by to bylo text1_txt, text2_txt, atd... fungovalo by ti to samozrejme i jak to mas, ale ztraci to smysl a je to nelogicke ;) Spravne by to bylo takhle:

for (var i = 1; i<=2; ++i) {
var nazev:String = "text"+i+"_txt";
this.createTextField(nazev, 1, 400, 300, 200, 100);
this[nazev].text = "daaky text";
}
SHato
diky moc.. takto som to prestne myslel..:).. som aj vyskusal.. ale z nejakeho dvovodu mi vyrobí len jednine textove pole (to posledne tusim)... ja ich tam potrebujem asi zo 10.. na to tam mam ten for cyklus .. sa to stare asi zmaze a vytvorí sa nove..

pre lepsie pochopenie..

robím si straku kde chcem nahadzovat svoje skladby.. ale kedze ja skladby robím prebezne tak ich tam chcem nahadzovat za chodu animacie prepísanim suboru txt.. ze tam doplním len externe premenne.. (nazov skladby a popis)
mam napad to spravit tak ze si do textaku dam premennu ktora bude obsahovat císlo poctu skladieb ktore sa maju nacítat.. (druhe císlo vo for cykle).. for cyklus bude nacítavat nove movie klipy do krorych sa da automaticky text s nazvom skladby (ktory bude umiestneny ako premenna v txt..).. po kliknuti na ten movieklip (cize skladbu) sa nacíta v druhom textovom poli info o skladbe... dufam ze to je zrozumitelne..:))
XXX
Nic se nesmaze. vytvori se ti jich tam tolik, kolik jich mas v tom cyklu, akorat mas u vsech stejne souradnice, tak se ti vytvari vsechny primo pres sebe ;) zalezi, jestli je chces mit pod sebou nebo vedle sebe, pak musis pricitat ke konkretni souradnici nejake cislo, at se ti posouvaji ;)
SHato
podla mna nie.. neviem teda.. nastavil som textovemu suboru suradnicu "y" ktora sa vo for cykle zakazdím zvísi o 5...(y=y+5).. cize by sa nemali texty prekrívat.... a stale je tam len ten jeden posledny text.. ("daaky text" + i -> daaky text 10)...
XXX
No tak tady to mas hotove ;) Nechtelo se mi to vypisovat, tak je to jenom pro 4 prvky, na 10 uz to snad zvladnes predelat ;)

var pole:Array = new Array("prvni text", "druhy text", "treti text", "ctvrty text");
var souradnice:Number = 50;
for (var i = 1; i<=4; i++) {
var nazev:String = "text"+i+"_txt";
this.createTextField(nazev, i, 50, souradnice, 200, 20);
this[nazev].text = pole[i-1];
souradnice+=30;
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0