« 1 2 »
Autor Zpráva
Ladza
Ahoj,

prosím Vás, už jsem se smutně smířil, že 3D do flashe nedostanu, ale furd se někde dočítám, že to jde, jsou o tom i knížky, proto bych se chtěl zeptat, jak se takové situace řeší...přes Macromedia Director? Nebo to jde přímo nějka přes flash? Teď nemluvím o inportu 3d grafiyk do flashe, to zvládnu, ale potom to vypadá jako bitmapa...tj. nemůžu manipulovat s předměty. Máte někdo zkušenosti? Díky moc...

p.s: Na ukázku malá hra v 3d http://webhry.cz/hra.aspx?game=2190
dredie
Profil *
ladza - nooo 3d engine ve flashi se da naprogramovat, ale vyzaduje dost velke usili, podrobnou znalost AS, gonimoterickych funkci a matic. Ja to teda vubec neumim, mam o tom nejakou knizku a chystam se na to. Takze se nesmiruj s tim, ze tam 3d neudelas, udelas ho. Zapni google, kup si nejakou knizku a dej se do toho. Tady na foru to, pokud ja vim, nikdo neovlada, taxe na to nema ani moc smysl ptat :)

D.
XXX
dredie
Nechces prozradit nazev te knizky? ;) Jen jestli mas to same co ja ;)
Ladza
Ja to jen zkousim, staci treba doporučení i knizky :-) procetl jsem nejaky zahranicni blogy, kd etreba na papper je psany o 3d enginu jejich, ale neni to ono...zkus si zapnout tu hru na kterou jsem dal link....to pomoci zadnyho enginu podle me neudelas, to je udelany v nejakym 3d programu. Jen me to zajima jak je mozny neco takovyho stvorit :-)
Ladza
Nehcete to prozradit oba? :-)
Steve
Ladza
IMO je ta hra dělaná někde externě v nějakým 3D programu a pak jako jednotlivé sekvence nasypaná do flashe, protože ve flashi se ti nikdy nepodaří něco tak hezky natexturovat... nebo to je přes ten zmiňovaný Director... jistě, texturování a modelování 3D objektů ve flashi je docela "běžná" věc... vím o dvou OpenSource projektech jejichž implementace nevypadá nijak složitě (Sandy a Papervision3D) a o několika tutorialech, na které si nepamatuji link...
Ladza
JJ papervision3D znam, celej jejich blog jsem prelouskal, ale prece jen cekam vic. Kdyz je rec o Directoru-nezhrunul by mi to nejkdo par vetama? Jak to funguje? Zaitm sem snim nic nedelal, ale koukal jsem a jen tak po par minutach jsem mel pocit, ze 3d se zde nedelaji, ale ze to pracuje ze schockwave, ve kterem snad se modeluji ty objekty??? To fakt strilim od boku....
YaD
S flashom nemám skúsenosti ale myslím si že sa to robí cez nastavenie objektu v 3D okne
dredie
Profil *
XXX + ladza:

Foundation ActionScript Animation: Making Things Move!

by Keith Peters
Friends of Ed © 2006 (400 pages)
ISBN:1590595181

- v cestine nevysla, ale mam ji snad nekde v PDF, kdyby mel nekdo zajem, jinak ji mam vytistenou pro vlastni potrebu. Ale je to AS 2.0 (knizky pro AS 3.0 jsem jeste nikde nevidel)

Steve - no co jsem cetl review na flash CS3, tak AS 3.0 uz umi i texturovani 3D objektu, ale otazka je jak moc dobre...
YaD
Cez niečo také som dávno robil, len neviem ako sa to volá
dredie
Profil *
jinak co se tyce te hry - jsem presvedcen, ze animace nejsou delane ve flashi, ale v 3D programu (3DsMaxx, maya, cinema 4D) a prevedeny do flash videa (hodne hodne hodne powerfull format), takze s flashem to nema prakticky nic spolecneho, tak bych to videl ja ;)

D.
XXX
dredie
tak presne tuhle mam ;) V tistene podobe. A o AS3 uz jich je taky spousta ;)
Ladza
dredie.... kdybys byl tak hodnej a polsla mi ji v pdf treba na mail navratill@gmail.com
díky moc....jsem taky zvedavej jak pujde 3d ve flashi kupredu, cetl jsem, ze by snad uz ve flashi 10....ale to jsou takove odhady. Procetl jsem i hodne primo na strankach od adobe a taky tam neco je, i priklady...vypada to zajimave, ale je to fatk dost slozite a furd to neni ono :-) jsou to proste nahrazky. Zajimalo by me jak udelali tu hru :-)
dredie
Profil *
XXX - davej davej davej chci odkazy!!! :-D Uz jsi v AS 3 neco delal? ja na to momentalne nemam cas a bojim se ze to bude prasarna ta migrace, i kdyz jsem se dival zbezne na adobe.com a snad to nebude tak strasny

D.

btw.: ze serie "foundation" muzu sehnat vsechny dily ;)
dredie
Profil *
Ladza - taxem to checknul a bohuzel uz ji v pdf nemam :( jsem to vytisknul a smazal... kua sorac ze jsem te navnadil. Ale jestli se mi moc bud chtit, tak ti ji pristi tyden prekopiruju z webu, mam pristup k placene knowledge base kde je snad uplne vsechno, tohle teda urcite.

D.
Ladza
To bys byl moc hodnej....3d ve flashi me hodne zajima. Kdyz tak si me pridej na icq 285-337-163(:-D) bych se pripomnel :-) díky moc

ke hre:
takze do flash videa....a takvy "powerfull :-D" format jde ovladat scriptem? Protoze je ocividne, ze vse je nacitano dynamicky, bere to pohyby mysi...hm?
dredie
Profil *
ladza - no to video se da ovladat stejne jako movie clip... co jsem se tak dival na tu gamesu, tak snad jedine co je skiriptovane je ta kostka, jinak to auticko jede linearne (porad stejne) - nebo ne? paril jsem to asi minutu, jsem ted f praci, tak mozna placam blbosti :-DDD
dredie
Profil *
Ladza - jinak sorry, ale icq nedavam na potkani, neber si to osobne ;)
Ladza
Chapu :-) no nevadi, tak snad si na me spomenes a napises mi na mail. Jiank s tou hrou mas z pule pravdu, ael kdyz jsem se tim zkusil prolouskat, tak jsem tam minihry, kde to auto primo ovladas a podobne...kde proste to je nascriptovany....coz me celkem zarazi...no nic, tak diky vsem za rady
Ladza
Jen kdybys mi sehnal par knih o flashi, byl bych ti nesmirne zavdecen. Jak jsem si cetl tvoje prispevky v diskusi/ích tak s tím problém mít nebudeš :-) Vím že bych chtěl asi moc, ale zkusit to minimálně můžu.
XXX
dredie
Jsem na tom bohuzel podobne jako ty. Pisu bakalarku a nemam vubec cas. Mam spoustu paradnich knih,ale zatim jsem se k nim nedostal,cimz odpovidam i na to, jestli uz jsem delal neco v AS3 :( A prekvapuje me,ze zrovna ty nevis, ze jsou knihy o AS3 ;) Bohuzel tak jako ty nedavas ICQ, coz uplne chapu, ja nepoustim ven nektere informace. Konkurence je velka :-D To neznamena,ze ti ty odkazy nechci dat.jen je nechci hodit tady na forum ;) A uz dopredu rikam, ze nejsem zadny haj.., protoze to bych tady kazdemu neradil ...
dredie
Profil *
Ladza - jasne, pokusim se na to mrknout, pokud by ti nevadilo, ze by to byl jenom hruby copy-paste z webu, ktery by sis musel naformatovat, tak ti to prakticky muzu i slibit (nekdy koncem pristiho tydne :)

XXX - jasne jasne, je to logicke :) vsak existuje google, tak az budu mit cas, taxi to pocheckuju, nemel by to byt problem - momentalne se seru s portfoliem a uz mi z toho hrabe, tak to kua chcu mit za sebou :-D.... i tak si myslim ze vetsina veci je v oficialni dokumentaci na adobe.com, kde neco o AS3 je, to uz jsem zjistil :)

Jinak jeste co se tyce 3D - videl jsem sajty ve kterych byly nejake zkusebni 3D enginy (odkaz mam doma ne kompu, tak ho sem kdyztak pastnu jestli ho najdu) a byly fakt uz dost vychytane, takze vsichni hezky pilne studujte, zjistujte, zkousejte, ono to jde kdyz se chce :)

D.
Ladza
Díky moc to by bylo perfektni...celt jsem si knihy ktery doporucujes, vetsina jde sehnat na webu....hledam hledam a vsem moc deuju hlavne drediemu. Dík moc
dredie
Profil *
http://www.amazon.co.uk/Foundation-Actionscript-Animation-Making-Thing s/dp/1590597915/ref=sr_1_5/202-8415603-0841420?ie=UTF8&s=books&qid=117 7597071&sr=1-5
XXX
dredie
skoda jen, ze u vetsiny lidi to skonci u toho,ze se ted na ty knizky podivaji na tom netu... 90% z nich se totiz do CR nikdy nedostane a to je pro vetsinu prekazka
dredie
Profil *
XXX - no ja jsem dneska prudil na www.books24x7.com, kam mame z prace pristup, jestli zaradi literaturu o Adobe CS3 do sveho repertoaru (coz snad ano, kdyz je tam kompletni sbirka o macromedia studio8/adobe CS2, tak to kdyztak pak nejak nenapadne releasnu :), a pokud ne tak ji objednam z netu :) Ale tahle vypada celkem dobre :)

D.
XXX
dredie
Az me to v posledni dobe desi, protoze tech knizek vypada momentalne dobre fakt hodne...
dredie
Profil *
XXX - tjn a to se vubec nebavim o knihach o designu, tam mam vyhlidnutych asi tak 20 a kazda stoji tak litr :-D ted jsem si koupil knizku "53 projects on aduiovisual design", je tam aji DVD a jsou to aboslutni masakry... ale ta cena.. pfff fakt uz mi to leze nekam :D
XXX
dredie
njn, mas recht, ale preci jen - oba dobre vime,ze jsou to dobre investovane prachy ;) lepsi nez si koupit 5 knizek za dve kila, ktere mas pak na ho... ;)
dredie
Profil *
XXX - jo no takovejch par mam taky :-D
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.