Autor Zpráva
GTi
Profil
Dobry den,

V současné době řeším problém, jak ve flashi udělat aby se mi postupně vykresloval text (jako kdyby byl psán normálně tužkou na papír). Zatím jsem to řešil tak, že jsem normálně napsal text, a v barvě pozadí jsem nad text natahal obdélníčky podle písmen. Pak pomocí MotionTween, se obdélníčky postupně odkrývaly a vytvářelo to dojem psaného textu.

Bohuzel vsak toto rešení se mi zdá celkem pracné, nepřesné a hlavně postrádá jednoduchost a eleganci...

jak jsem nad tím tak různě přemýšlel, ještě mne napadlo jestli by se nad napsaným textem nedala udelat cera v GuideLayer, po které by běhal jednoduchý čtvereček, který by měl funkci odkrývat spodní vrstvu (=text). Bohuzel vsak ale nevím jak příjmět objekt aby "mazal, chcete-li odkrýval" spodní vrstvu.

Nebo jestli by to nešlo rovnou nějak vyrobit změnou textury???

pokud jste se tu v tom ztratili, tak doufám když nebude vadit, když sem dám odkaz s příkladem www.sater-tv.cz . (jde mi pouze o to vykresleni toho loga)

*koukal jsem na návod na flash.jakpsatweb.cz , kde neco podobného je, ale kdyz to srovnáte s tím logem v odkzu, není to ono.
dredie
Profil
GTi
- jedna se o animovanou masku, ktera postupne odkryva logo (pomoc shape tweeenu). Proste si udelej dve vrstvy, jednu jako text a nad ni dej ctverecek (obdelinicek, kolecko), ten pak naanimuj tak aby postupne zakryl cele pismo a cely ten layer dej jako masku. U masek plati ze to co je v layeru nepruhledne oidkryva to co je pod tim (jakoby se tak tvori dira skrz kterou vidis to co je v maskovanem layeru).

d.
XXX
Profil
Co takhle vytvorit si Shape Tween, ktery bude maskou tveho textu ;)
XXX
Profil
pozde :( :-D
GTi
Profil
OK, podstatu chapu...
Jen mi pls poradte jak mam udelat ten shape tween, aby postupně zakryl celé písmeno. pro příklad třeba na "k"
dredie
Profil
tak na k bych udelal 3x shape tween... nejdriv jeden ctverec se roztahne z hora dolu a okdryhe tak tu levou svislou caru pismena, pak dalsi dva ve stejnem okamziku se roztahnou z leve strany a zakryji "nozicky". To, jak presne se dela shape tween najdes v helpu nebo na googlu

d.
XXX
Profil
dredie
No ja teda nevim, jak pises "K" ty, ale to bys byl dobrej machr, kdybys psal rukou "K" tak jak popisujes. To by znamenalo, ze bys nakreslil svislou caru a pak by se ti "rozdvojila" tuzka a kreslila by 2 cary najednou. Ty zbyle 2 cary staci udelat jeko jeden tween jednoho obdelniku zhora dolu ;) Teda jestli umim psat spravne "K" :-D
dredie
Profil
XXX
tak jde o pozadovany efekt a ne o to jestli to vypada jako napsane rukou eee....? A hlavne nemuzes tusit, jakej jsem master a jak umim psat K! :D
XXX
Profil
dredie
To mas pravdu, netusim, jakej ses master ;)
rednek
Profil
ak som spravne pochopil, tak na to aby som bol macher mi stacia dve ceruzky?
dredie
Profil
rednek
ne to je jenom predpoklad, jeste je musis umet spravne vyuzit :D
XXX
Profil
rednek
Tezko rict, ono je to individualni. Kazdemu staci neco jineho, aby byl master ;)
rednek
Profil
master byt nemusim, staci ked budem macher : D
XXX
Profil
rednek
No v urcitem slova smyslu to muze byt rychla cesta, na druhou stranu - stat se machrem muze byt daleko slozitejsi, nez se stat masterem ;) :-D
rednek
Profil
no to je vlastne fuk, ja som macher vsade kam pridem ^^
shamania
Profil
To co tady píšete sice fungovat bude, ale přijde mi to jako strašně složitý řešení
Pokud třeba budu mít nějakou křivku (typu: __/\__/\__ ) tak je jasný, že by se to udělalo pomocí jedno obdélníku, který by postupně odkrýval křívku.
Ale co když budu chtít "nakreslit" například spirálu.. pak bych řek, že pomocí shape tweenů je to neřešitelný.. Tady mě napadá akurát použít action script a podle funkce pro spirálu jí nakreslit.
Ale co když nebudem znát ani funkci té křivky.. třeba kdybych chtěl "nakreslit" kostrbatou křivku od ruky,která bude obsahovat smyčky a tak podobně, tak tady mě nenapadá ani jedna varianta jak toho docílit.. Nevíte o něčem? :)
dredie
Profil
shamania
slozite to je, ale je to jedine reseni, pokud najdes neco jineho, dej mi vedet. Takhle funguji i propracovanejsi animacni nastroje, nez je flash ;)
XXX
Profil
shamania
I tu spiralu takhle zvladnes, jen si s tim musis pohrat ;) To tak byva, ze slozitejsi priklady vyzaduji slozitejsi reseni ;)
shamania
Profil
Abych řek pravdu, tak jsem docela zakočenej, že to jinak nejde :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0