Autor Zpráva
bajos
Profil *
zdravím,
dělám animace už docela dost dlouho, ale teď musím vyřešit delší roli textu a opravdu netuším jak na to. Pečetl jsme si spoustu diskusí zde, ale nic mi neporadilo. Předem díky za pomoc
Bajo
bajos
Profil *
zdravím,
tak jsme si prošel celou diskusi a našel spoustu řešení, jen nevím zda někdo u nás používá SWISH a zda pro něj platí i rady z http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=textfield
snad se najde někdo, kdo to má zmáklý
ahoj bajo
dredie
Profil
bajos
pro scrolloani textu pouzivam upravovani property instance text field .scroll

d.
XXX
Profil
bajos
Standardni postup ti poradil dredie, druhou moznosti je vytvorit si dlouhe textove pole, ve kterem bude zobrazen cely text a pred nej das ctvercovou masku, ve ktere bude jen pozadovany vyrez textu. Potom budes textove pole posouvat pomoci jeho vlastnosti _y nahoru nebo dolu ;)
bajos
Profil *
hm, tak na tohle asi nemam. uz makam ve swishi dost dlouho, ale problem s texty jsem zatim nemel. animace (standardni) nebyly problem, mam rad prehledne prezentace, tad jsme pred problemem dlouhy text a jsem v koncich. pokud jsi dredie ochoten, klidne si to necham nazorne ukazat. ahoj bajo
embee
Profil
bajos

//na scene je MC myMc, ve kterem je textove pole myTextField, krom toho dve tlacitka na scrollovani textu nahoru a dolu

var myTextField:TextField = eval("this.myMc.myTextField);
var scroller:MovieClip = this.createEmptyMovieClip("scroller", this.getNextHighestDept());

function scrollDown():Void {
scroller.onEnterFrame = function() {
myTextField.scroll ++;
}
}

function scrollUp():Void {
scroller.onEnterFrame = function() {
myTextField.scroll--;
}
}

function removeScroll():Vodi {
delete scroller.onEnterFrame
}

this.myUpBtn.onPress = function():Void {
scrollUp();
}

this.myDownBtn.onPress = function():Void {
scrollDown();
}

this.myDownBtn.onRelease = this.myUpBtn.onRelease = function():Void {
removeScroll();
}

- tohle je bez scrollbaru, to jsem jeste neprogramoval, ale melo by to fungovat na podobnem principu, pouze s tim rozdilem, ze bude reagovat na onMouseMove po stisknuti a property scroll textoveho pole se bude pocitat podle pozice scrollbaru vzhledem k vysce textoveho pole.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0