Autor Zpráva
Inv
Profil *
Ahoj, zajímalo by mě, jestli jde do .fla souboru přiložit .ttf font tak, aby s .fla soubor mohl editovat i někdo, kdo nemá nainstalované dané fonty.
Pokud jde o přikládání fontů pro prohlížení, vím, že u static textu flash přibalí potřebné znaky automaticky a u dynamic textu si můžu vybrat, které znaky přiložit. Uživateli v prohlížeči se pak vše zobrazí správně.
Mě jde ale o -editaci- .fla souboru člověkem, který nemá mé fonty.
Samozřejmě by šlo jednoduše dát mu .ttf soubor spolu s .fla souborem. Zajímalo mě, jestli to jde i jinak. Nedaří se mi to najít. Díky
dredie
Profil
Inv
co takhle zkusit vytvorit novy fot symbol? Pak uz jenom v dynamic text field (pokud ho pouzivas) nastavis jeho pouzivani (podle indentifiru, ktery zdas pri tvorbe noveho font symbolu). Takto se pripravuji sdilene fonty pro praci s externimy swf.

D.
Inv
Profil *
Čau, nejsem si jistý, jestli by to pomohlo. Sdílené knihovny slouží k tomu, aby se stejná věc nemusela stahovat víckrát, pokud se nepletu. Stačil by mi i statický text.
Nejlepší je asi prostě kolegovi nebo kupci vašeho templatu spolu s .fla poslat i soubory fontů.
dredie
Profil
Inv
jde o to ze ten font muzes prilozit primo do knihovny fla a i ve statickem textovem poli zvolit prislusne pismo z knihovny
Inv
Profil *
dredie
Jasně, to jsem přesně zkoušel, ale pokud .fla otevřeš na počítači, na kterém font není, dostaneš hlášku, že ti chybí fonty a že budou nahrazeny standartními.
Budu teď upravovat jeden template, ale naštěstí jsou k němu přiloženy .ttf soubory, takže nebude problém. Tohle jsem zjišťoval spíš ze zvědavosti.
dredie
Profil
Inv
to se mi teda nejak nezda, kdyz ten font prilozis, ulozi se ti prece cely... to musim vyzkouset :D
Inv
Profil *
Tak jsem to jeste zkusil a opravdu to na pocitaci bez nainstalovanych fontu nejede. Mam teda trochu starsi Flash MX 2004 Professional.
XXX
Profil
Inv
Do SWF jde zahrnout libovolny font, ktery se uzivateli zobrazi i v pripade, ze jej nema nainstalovany a bude v dynamickem textovem poli. Jak toho dosahnout je popsano napr. tady (ve spodni polovine - Vložení fontu pomocí ActionScriptu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0