Autor Zpráva
PhilipP
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Flash všeobecně.

Dobry den,
ve Flashi jsem uplny zacatecnik (zacal jsem asi vcera :-D) a narazil jsem na problem s kterym si nevim rady (kdo by to odemne cekal). Udelal jsem animovaneho beziciho panacka, hybe rucickama, nozickama, ale neco tomu chybelo, tak jsem chtel udelat hezke stromecky na pozadi, ktere budou pomalu odjizdet dozadu, abych navodil dojem pohybu. Vytvoril jsem tedy 2 vrstvy. V prvni vrstve je par stromecku a kopecek, ktery odjede pryc z obrazu. V druhe vrstve je ten samy kopecek s temy samymi stromecky, uplne totozny, ale je mino obraz a prijede tesne za prvnim kopeckem, ktery prave odjel a zaujme jeho misto. Ve vysledku je tedy animace plynula. Jenze ten zatracenej kopecek odjizdi moc rychle :( a nenapada me jak ho zpomalit. Kdyz pojede pomaleji, nestihne druhy kopecek zaujmout jeho misto a animace se nebude moct opakovat porad donekonecna :( Neslo by nejakym zpusobem udelat, ze na obrazku bude jeden kopecek, ktery bude jezdit porad dokola zasebou, nezavysle na casove ose (vlastne v takove smicce) ? Predem dekuji za odpoved a omlouvam se za tak ******* vysvetleny dotaz :-D doufam ze to nekdo pochopi, nevim jak bych to jinak popsal :)
embee
Profil
PhilipP
Neslo by nejakym zpusobem udelat, ze na obrazku bude jeden kopecek, ktery bude jezdit porad dokola zasebou, nezavysle na casove ose (vlastne v takove smicce)

vnor ho do movie clipu - myslim tu animaci kopecku. Movie clip muzes ovladat nezavisle na hlavni casove ose
PhilipP
Profil *
takze lze udelat, aby se animace panacka opakovala donekonecka a kopecek mezitim pomalu odjizdel na pozadi, uplne nezavisle na hlavni casove ose ?
embee
Profil
PhilipP
samozrejme, to je podstata movie clipu a v de facto celeho flashe

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0