Autor Zpráva
H13
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak zprůhlednit text. Když jsem měl bílé pozadí, tak jsem zprůhlednil (nechal zmizet) text tak, že jsem vytvořil obdelník přes text a dal jsem tween shape s tím že po pár framech obdelník přecházel z průhledné do bílé barvy a tím mizel text.
Jenže teď mám v pozadí obrázek, takže tohle řešení je nepoužitelné.

Dále by mě také zajímalo jestli lze vytvořit flash s transparentním pozadím

díky Honza
embee
H13
zkus pouzit masku. K tvemu druhemu dotazu - nejsem si zcela jisty, ale rekl bych se snad i ano
H13
a není nějaký jednoduší postup, něco jako convert to symbol a pak ten symbol nechat zprůhlednit ???
embee
H13
jo aha ja si to blbe precetl. No samozrejme muzes uedlat funkci, ktera bude menit hodnotu _alpha movie clipu, ve kterem je textove pole. Pouze musis zaembedovat fonty do toho textoveho pole
H13
Člověče, díky za odpovědi, ale já ti vůbec nerozumím, nejspíš budu potřebovat nějakej návod, jenže návod na to co potřebuji, zrovna tady na jakpsatweb.cz jsem nenašel. myslel jsem, že to půjde i bez funkce hraním si na časový ose
XXX
H13
staci, kdyz si vytvoris novy MovieClip, do nej vytvoris nove textove pole, ve kterem budes mit ten tvuj text a pak vytvoris to zpruhledneni jako obycejny MotionTween toho movieClipu. na prvnim snimku bude alpha = 100, na poslednim ji stahnes na 0. Ke druhe otazce. Kdyz vyexportujes nejake SWF z Flashe, je vzdy transparentni, pokud nedas pres cele pozadi napr. nejaky ctverec ;)
H13
Díky moc udělal jsem to tak, že jsem text změnil na Symbol (háček byl v tom, že jsem nevybral Graphic) a pak jsem si udělal 2 keyframy - 1 keyfram (alpha 0%), druhý 100% a třetí zase nula a mezi tím motion tween

Ještě jednou díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0