Autor Zpráva
kubika
Profil *
Mám formulář v PHP,který odesílá data do MYSQL-tady je diakritika v pořádku,z databáze přes skript PHP jde text do komponent ve Flashi(TextArea) a tady se zobrazuje nejenom špatně,ale jsou vynechaná písmena-ěščž atd.Neřešil to někdo?,nebo neví někdo nějakou literaturu?Diky.
kamilh
Profil *
procti si clanky nize v diskuzi, takovych problemu tu je spousty a furt se to mele okolo spravneho kodovani UTF-8
Hanz
Profil
kubika
Ano, přesně jak psal kamilh. O kódování UTF-8 jsem tu psal už nejméně 5x (bylo to určitě víckrát)
kubika
Profil *
Diky,už jsem to rozchodil.Stačilo dopsat magickou formuly <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" /> na začátek skriptu formuláře,kterej je v PHP a ten to tak zakoduje.V tabulce na servru(mysql) jsou nějaký nesmysly,ale Flash to vezme a zobrazí v pořádku.Takže ještě jednou děkuji.
EllisDee
Profil *
Stejně mi to nejde..... :-(

Načítám data z SQL databáze....

Pokud v swf souboru nastavím system.useCodepage=true; tak se mi čeština zobrazuje jen částečně, jde vše kromě š a ž... Když odstraním system.useCodepage=true; a do načítacího souboru data.php vložím onen doporučený <meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" /> tak to nejde už vůbec zobrazují se mi místo písmen čtverečky...

Exportuju swf ve FLASH MX 2004 a musel jsem nastavit výstup ActionScriptu 1.0 a FlashPlayer 6..

Pročetl jsem informace které jsou níž a nepomohly mi... Vím že by to šlo přez XML, ale to je pro mě nepoužitelné, budu totiž potřebovat pole a pole proměnných....
Hanz
Profil
EllisDee
Ukládáš i ten PHP soubor v UTF-8 ??
A pokud používáš to system.useCodepage=true; tak máš kódování stránky nastaveno na UTF-8?
A můžeš se ještě projistotu podívat na:
Edit -> Preferences... -> ActionScript a tam na nastavení kódování pro vstup a výstup.
EllisDee
Profil *
Používám:
data.php ( načítá data z DB ) -
<? mysql_connect("localhost","*******","*******");
$db=MySQL_Select_DB("*******");
$query=MySQL_Query("Select datum, aktualita from aktuality where id=1");
$fetch=MySQL_Fetch_Array($query);
$datum=$fetch["datum"]; $aktualita=$fetch["aktualita"]; ?>

datum=<?echo $datum;?>&aktualita=<?echo $aktualita;?>

( zde nemůžu mít ><meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" /> protože se mi to nenačte do flashe...

uloz.php ( ukládá do DB )
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=utf-8">
</head>
<?
mysql_connect("localhost","ellisdee","dawfspud");
$db=MySQL_Select_DB("ellisdee1");
$query=MySQL_Query("UPDATE aktuality SET datum = '$datum', aktualita='$aktualita' WHERE id=1"); ?>

V indexovém souboru mám nastevono kódování....... utf-8 ve flashi system.useCode.... nemám a výsledek vypadá takto www.2d-studio.com/testsql

:-))
EllisDee
Profil *
Hlavně že jsem umazal ty přístupy u prvního skriptu :-))
EllisDee
Profil *
www.2d-studio.com/testsql/test.zip - zdroják k nahlédnutí jak se to nemá dělat
EllisDee
Profil *
Teď jsem přišel na to že to nejde v Exploreru.. Pouze Mozilla. Zvláštní věci ty počítače :-))
EllisDee
Profil *
Šel jsem opačnou cestou než ostatní, skript neustále zlepšovat a rozšiřovat od další a další a já jsem naopak trochu více umazal. V rámci testu jsem si zkusil udělat soubor data.txt ve kterém je:
text=Zlatá maďarština tam aspoň nejsou š a ž !!!!
a uložil v kódování UTF-8......

Ve flashi jsem na první frame napsal loadVariablesNum("data.txt", 0); a vložil dynamické textové pole s proměnnou text...

Když film spustím z PC vše je oka. Pokud to nahraji na server vypadá to takto http://www.2d-studio.com/tex6/

Zkontroloval jsem kódování ActionScriptu IN/OUT a je tam též UTF-8....

Help plz.....
EllisDee
Profil *
Ach můj bože..... zkusil jsem to dát na jinej server a tam to jde.... 2 dny se tady trápim a on za to může hosting.......

Později napíšu kde byla chyba, jdu na správce webservrů....... :-)
EllisDee
Profil *
Tak abych to úspěšně dokončil ( stejně si to asi píšu sám pro sebe ) stačilo na serveru vypnout automatické kódování češtiny... a už to funguje :-)) 3x Hurá
Rastho
Profil *
Zajimava diskuse. Mám jeden problém, nevim jestli to tady někdo už neřešil a nevyřešil.
Čestina mi funguje ve Flashi dobře, pokud exportuju v ActionScript 2 a FlashPlayer 6. Jakmile to vyexportuju v ActionScript 2 a FlashPlayer 7, tak se mi zobrazují místo specielnich znaků jenom čtverečky... :-(((.
Dik, za odpověd.
Hanz
Profil
Rastho
No pokuď vím tak mezi verzemi 6 a 7 nebyl přechod v kódování Flashe, takže by tento problém neměl teoreticky vznikat. Víš jistě, že je to právě tím exportem do jiné verze Flashe?
Anonymní
Profil *
Nevím co s tím delat, mně to vychází opravdu tak, že to přestavá fungovat po exportu pro FlashPlayer7...
Mam databázi MySQL, tam jsem všechno radsi nastavil zatím na UTF8, pak nacitavám string ze php stranky do flashe pomoci sendAndLoad. Jinak používam všechno co se tady pise... u mne system.useCodepage=true nebo false, na to nema vliv v Flash 7, při exportu v Flash 6 to česky funguje jen při system.useCodepage=true.
Ten špatný text vypada asi takhle:
Zobcovitý výbìžek. Dopøedu míøící výbìžek z horního okraje lopatky, tìsnì laterálnì od incisura scapulae, upíná se na nìm m. pectoralis minor, zaèíná na nìm krátká hlava m. biceps brachii a m. coracobrachialis.
Proste nevim :-((
Rastho
Profil *
No už jsem to nejak rozlustil, ale stejně to nechápu...
Po několika dnech pokusů jsem skoušel všechno... skusil jsem napsat do php kodu to klasické
$String = iconv("windows-1250", "UTF-8", $String);
a ono to funguje... i při exportu v FlashPlayer 7
Stejne to nechápu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0