Autor Zpráva
Vítek
Profil *
Dobrý den,

zajímalo by mě, zda někdo nezná postup, jakým by se dala do HTML vložit animace tak, aby ihned reagovala na stisk kláves. Běžně se na ni musí napřed kliknout.

Díky.
FiryCz
Jak správně vkládat flash do stránky
Vítek
Profil *
Děkuji za odkaz. Animaci jsem zkoušel ve Firefoxu; běží, ale aby příjmala stisky kláves, je potřeba na ni kliknout. Návod jsem zkoušel, ale myslím, že se jedná o jiný problém. Nejsem si jistý, jestli něčeho takového lze docílit.
Railbot
Vítek
Nemyslet, vyzkoušet přesně dle návodu. Žádné kliknutí potom není potřeba, jedná se asi o nejlepší způsob vkládání flashe do stránky.
Vítek
Profil *
Rád bych věřil tomu, že něco dělám špatně. Když jsem stejným způsobem jako v ukázce vložil animaci, ve které skript odchytává stisk kláves (pro příklad by stačila i animace s textovým polem), žádný stisk klávesy se nezaznamená (nic se nenapíše). Podívejte se na tento příklad.
Jak udělat, aby se po načtení stránky ihned dalo s autem pohybovat?
centi
Railbot
FiryCz
Myslím, že Vítek nemá problém s aktiváciou Flash objektu v IE. Chce, aby jeho flash animácia hneď po načítaní stránky odchytávala klávesové udalosti (pohyb auta).

Vítek
Vo flashi sa absolútne nevyznám, ale mám nápad, ktorý by možno stál za pokus. Skús danému <object> elementu, v ktorom máš animáciu pridať nejaké ID a následne mu pomocou javascriptu po onload stránky nastaviť focus.

<object id="auto">
...
</object>
<script type="text/javascript">
document.getElementById("auto").focus();
</script>

Pochybujem, že to pomôže, ale skúsiť sa to dá, nie? :)
Vítek
Profil *
centi
Díky za tip, jednou jsem si hrál s metodou focus(). Myslím, že u dalších objektů, kde není obvyklé ji použít, to fungovalo. Ten tag object se tím možná taky zaktivuje; tipuju, že stisky kláves bude zachytávat. Ale ta animace samotná je zřejmě ještě nějak nad ním. Nepatří do objektového stromu (to by se např. události z animace dědily). Zkrátka tohle řešení nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0