Autor Zpráva
Hoky
Profil *
Jsem teprve Flash začátečník, ale vzal jsem si k srdci rad, které jsem zde našel, ale problém jsme nevyřešil.
Takže:
Dělám menu, které má 3 úrovně. Položka, která obsahuje další úroveň je MC, kde se provádí animace.
Rozbalení nabídky ovlivní ostatní položky tak že se musí posunout. Zde je as zakopaný pes.
AS je na hlavní časové ose ve zvláštní vrstvě.
Po rozkliknutí MC nabídka se mi bez problémů rozbalí a spustí i ostaní události. V MC nabídka je MC kamna, po rozkliknutí se bez problémů zobrazí a spustí framy v nadřazených MC (nabídka, hlavni scena).
Stejným způsobem jako kamna mám MC vložky. Kód stejný, vše stejné, ale nefunguje.

//NABIDKA//
this.nabidka.tl_nabidka.onRelease=function():Void{
if(_root.nabidka.rozbaleno){
//sbaleni podnabidek

//sbaleni nabidky
this._parent.gotoAndPlay("sbaleni");
}
else{
//sbalit jine polozky menu, rozbalit nabidku
this._parent.gotoAndPlay("rozbaleni");
_root.gotoAndPlay("rozbaleni_nabidka");
}
}
//KAMNA//
nabidka.kamna.tl_kamna.onRelease=function():Void{
_root.nabidka.kamna.gotoAndPlay("rozbaleni");
_root.nabidka.gotoAndPlay("rozbaleni_kamna");
_root.gotoAndPlay("rozbaleni_kamna");
}

//DOPLNKY//
nabidka.doplnky.tl_doplnky.onRelease=function():Void{
_root.nabidka.doplnky.gotoAndPlay("rozbaleni");
_root.nabidka.gotoAndPlay("rozbaleni_doplnky");
_root.gotoAndPlay("rozbaleni_kamna");
}

pokud bude někdo ochoten podívat se primo na .fla budu jedine rad
XXX
Profil
Neskodilo by nekde na net umistit ukazku, co ti to dela, protoze tvuj prispevek je dost dlouhy a takhle bys to zprehlednil a lepe by se ti poradilo ;)
Hoky
Profil
swf
fla
XXX
Profil
Cely tvuj problem je v tom, ze to nemas vubec dodelane a chtel bys, aby ti vsechno fungovalo. Pises, ze ti nefunguji napr VLOZKY, ale pritom pro ne nemas napsany ani radek. Ve skriptu resis akorat KAMNA a DOPLNKY. Cele to resis dost amaterskym zpusobem, protoze vsechny ty animace by sly vyresit pomoci skriptu bez pouzivani MotionTweenu. Ale kdyz uz to delas takhle, musis vytvorit animace pro vsechny pripady. Kamna mas naanimovane dobre - mas pro ne animace jak pro rozbaleni, tak pro sbaleni. Pro vlozky nemas jedinou animaci a pro doplnky mas jen jejich rozbaleni a to jeste spatne. Mas v tom strasny chaos. Funguji te jen Kamna, protoze jen ty mas zatim vyresene. Musis stejne vyresit i ostatni odkazy ;)
Hoky
Profil
vim vim ze to je dost prasarna, uvodnim prispevku jsem se sekl u vlozek opravdu nic neni udelano, ale ty doplnky by prece i v tomto stavu meli jit spravne rozbalit ne?
Hoky
Profil
takze dalsi pokus, snazil jsme se to trochu zprehlednit a hodne veci sem vyhazel a problem je v tomto: Kamna jako v minulém pripade funguji bezproblemu, stejnym zpsobem jsou reseny i doplnky (nemaji ale framy pro sbaleni, to ted nepotrebuji), ale kdyz je chci otevrit jako kamna spusti se pouze rodicovsky MC tedy nabidka samotne doplnky se aktivuji pouze pri dvojkliku ja se ptam proc, kdyz MC i AS pro kamna a doplnky je stejny
Hoky
Profil
zapomel jsme uvest odkaz na priklad
fla
swf

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0